http://www.wabil.com
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استبصار، سایت‌ فوق‌ متعلق‌ به‌ اتحادیه‌ اسلامی‌ جهانی‌ اهل‌البیت‌ در لندن‌ است‌ و از جمله‌ سایت‌های‌ غنی‌ به‌ شمار می‌رود و دارای‌ چندین‌ کتاب‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌، برای‌ استفاده‌ آنلاین‌ است‌. در بخش‌ اطلاعات‌ اسلامی‌ این‌ سایت‌، مطالبی‌ با عنوان‌ اصول‌ دین‌ اسلام‌، پیغمبر اکرم‌ (ص‌)، چهارده‌ معصوم‌، آخرین‌ سفارش‌ امام‌ علی‌ (ع‌) و اعمال‌ و ادعیه‌ ماه‌ شعبان‌ و اسلام‌ چیست‌ وجود دارد. بخشی‌ دیگر با نام‌ کتب‌ دیجیتالی‌، دارای‌ کتابهایی‌ با این‌ عناوین‌ است‌، مسافرت‌ در اسلام‌، نقش‌ و موقعیت‌ مادر در اسلام‌، گفتگو با شیطان‌ (که‌ با نرم‌افزار Microsoft Reader قابل‌ استفاده‌ هستند) و همین‌طور کتابهایی‌ با عنوان‌ گوشت‌ خوک‌ ممنوع‌، غرور، موسیقی‌ و تاثیرات‌ آن‌، زیارت‌ مشهد (که‌ به‌ صورت‌ فایل‌ HTML است‌). علاوه‌ بر این‌، سایت‌ بخش‌های‌ دیگری‌ مثل‌ پرسش‌ و پاسخ‌ و حقوق‌ بشر دارد. در بخش‌ حقوق‌ بشر مقالاتی‌ با عنوان‌ جلوگیری‌ از جنگ‌ پاکستان‌، مبارزه‌ با تروریسم‌ و اسلام‌گریزی‌، مخالفت‌ با اسلام‌گریزی‌ و موافقت‌ با عدالت‌ و ضد تروریسم‌، برای‌ استفاده‌ عموم‌ موجود است‌.

http://www.iqraprisonerswelfare.org
سایت‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ یک‌ بنیاد خیریه‌ در لندن‌ است‌ که‌ به‌ منظور رفع‌ احتیاجات‌ زندانیان‌ مسلمان‌ در انگلستان‌ راه‌اندازی‌ شده‌ است‌. این‌ بنیاد با حمایت‌ از علمای‌ زندانی‌ مسلمان‌ و بالابردن‌ آگاهی‌ فرهنگی‌ از وضعیت‌ زندانیان‌ در بند، سایر مسلمانان‌ را از اوضاع‌ زندانیان‌ مسلمان‌ در انگلیس‌ آگاه‌ می‌کند. اموری‌ که‌ بنیاد خیریه‌ فوق‌ در حال‌ فعالیت‌ بر روی‌ آنهاست‌، عبارتند از: تهیه‌ کتابهای‌ اسلامی‌ و ملزومات‌ آموزشی‌، برآوردن‌ نیازهای‌ اضطراری‌ زندانیان‌ و خانواده‌های‌ آنان‌ و… اطلاعاتی‌ نیز درباره‌ آگاهی‌ دادن‌ به‌ مردم‌، منابع‌ و انتشارات‌ بنیاد، اطلاعات‌ و پیشنهادات‌، برنامه‌ رمضان‌، آمار و اخبار، و وقایع‌ آمده‌ است‌.

http://www.clik.to/mihs
دبیرستان اسلامی منچستر در لندن، دارای وب سایتی به نشانی فوق است که در آن در مورد رسالت مدرسه، تاریخچه دبیرستان، برنامه آموزشی، سیاست‌های آموزشی دبیرستان، دستاوردها، بولتن خبری، و سایر شعبات، توضیح داده شده است. این دبیرستان دخترانه در شهر منچستر کشور انگلیس، دختران ۱۱ تا ۱۶ سال را تحت آموزش‌های اصیل اسلامی قرار می‌دهد. همچنین، در این سایت، فهرستی از سایت‌های جالب اسلامی قرار دارد که می‌توان با کلیک کردن بر روی آنها، به سایت دیگر مدارس اسلامی در انگلیس، مدارس مسلمانان در سرتا سر جهان، و یک نمونه از سایت برگزیده اسلامی دسترسی یافت.

http://www.tybah.co.uk
آدرس‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ یکی‌ از مراکز خدمات‌ حج‌ و زیارت‌ در لندن‌ است‌ که‌ خدمات‌ مربوط‌ به‌ سفر حج‌ عمره‌ و تمتع‌ را به‌ مسلمانان‌ مقیم‌ انگلیس‌ ارائه‌ می‌کند. اطلاعاتی‌ درباره‌ آخرین‌ قوانین‌ کشور عربستان‌ برای‌ سفر حج‌، سرویس‌ها و انواع‌ خدمات‌ این‌ مرکز برای‌ حجاج‌ در طول‌ سفر حج‌ و شرایط‌ و مدارک‌ موردنیاز در سایت‌ گنجانده‌ شده‌ است‌.

http://www.interpal.org
بنیاد توسعه‌ و امدادرسانی‌ فلسطین‌ مستقر در لندن‌، به‌منظور یاری‌رسانی‌ به‌ مردم‌ مظلوم‌ فلسطین‌ تأسیس‌ شده‌ است‌. کمک‌های‌ مردم‌ به‌ این‌ بنیاد صرف‌ امور بهداشتی‌ و پزشکی‌، آموزش‌ و سایر خدمات‌ انسان‌دوستانه‌ می‌شود. این‌ بنیاد طی‌ ۱۰ماه‌ اول‌ سال‌ ۲۰۰۲، نزدیک‌ به‌ دومیلیون‌ پوند به‌ مسلمانان‌ در بند فلسطین‌ کمک‌رسانی‌ کرده‌ است‌. از سویی‌ بنیاد فوق‌، با راه‌اندازی‌ سایت‌ درنظر دارد ضمن‌ اطلاع‌رسانی‌ ازبرنامه‌ها و اهداف‌ بنیاد، سایر مسلمانان‌ جهان‌ اسلام‌ را به‌ یاری‌ مردم‌ ستمدیده‌ فلسطین‌ فراخواند. به‌همین‌ منظور افراد علاقمند می‌توانند حتی‌ به‌ صورت‌ آنلاین‌ به‌ هم‌ کیشان‌ خود کمک‌ کنند.

http://www.hyderi.org
نشانی فوق، مربوط به یکی از سازمان‌های اسلامی در لندن به نام «مرکز اسلامی حیدر» است که مطالب و نکاتی درباره فعالیت‌های مرکز در سایت قرار داده است. مطالبی درباره کمیته اجرایی، کمیته‌های فرعی و مقالات، و سایت‌های مفید، از جمله لینک‌های اصلی این سایت محسوب می‌شوند. عنوان برخی از مقالات این سایت نیز عبارت‌اند از: دامی به نام گناه، بخشش : هدیه‌ای برای بشر و… . صفحات مخصوص گروههای خبری NEWSLETTER در موضوعات مختلف خبری، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی، از دیگر مطالب سایت مزبور به شمار می‌روند. در این سایت، همچنین، تعدادی سایت مرتبط با فعالیت‌های این سایت معرفی شده است.

www.islamiccolleges.com
دانشکده بین‌المللی علوم اسلامی در لندن، به نشانی فوق و به دو زبان عربی و انگلیسی است . پایگاه، اطلاعات مورد نیاز دانشجویان در خصوص نحوه ثبت نام، امتحانات، و سایر دانشکده ها وجود دارد. علاوه براین، « دانشکده بین المللی علوم اسلامی » با همکاری « دانشگاه بین المللی تکنولوژیکی»‌ و « فدراسیون دانشگاههای اسلامی جهان » به برگزاری دوره های تجارت و بازرگانی، مدیریت مهندسی محیطی و تکنولوژی اطلاعات IT اقدام کرده است که در سایت می توان به اطلاعات موردنیاز درباره این دوره ها دست یافت. i

http://www.ihrc.com
این سایت متعلق به «کمیسیون حقوق بشر اسلامی»، و به زبان انگلیسی است. این کمیسیون که مقرّ آن در لندن است، کمیسیونی مستقل و غیر انتفاعی بوده و هدف از تاسیس آن، برقراری عدالت اجتماعی بر اساس دستورات قرآن عنوان شده است. کار این کمیسیون ارسال گزارشهایی به دولت ها و سازمانهای بین المللی ، تالیف مقالات ، نظارت بر رسانه ، گردآوری نمونه جنایتهای جنگی،‌ تهیه اسناد تحقیقاتی و غیره است. وب سایت کمیسیون حقوق بشر اسلامی ، بسیاری از جبنبه های کاری را در خود جای داده و اطلاعات عمومی و تخصصی را برای رسانه ها، دانشجویان ، سیاستگذاران و حقوقدانان فراهم کرده است. این کمیسیون در راستای اهداف خود ، تحقیقاتی در زمنیه جنایات جنگی در چچن، ترکیه، فلسطین و نیجریه به انجام رسانده و در حال مبارزه برای آزادی زندانیان عقیدتی و بسیاری از موارد دیگر در نقاطی چون انگلیس، چین ، اروپا ، ایالات متحده آمریکا و آفریقای جنوبی است.

http://www.madressa.net
این سایت متعلق به «مدارس شیعه اثنی‌عشری» در لندن است که هدف از راه‌اندازی آن، ارائه اطلاعات و آموزش‌های مذهبی برای شاگردان این مدرسه و نیز کسانی است که می‌خواهند بیشتر در مورد اسلام بدانند. در این سایت، پیوندی با عنوان «رمضان» وجود دارد که در آن، فایل‌های مربوط به اعمال شب نوزدهم تا شب سی‌ام، و نیز چندین سوره که در این ماه مبارک تلاوت می‌شود، گنجانده شده است افراد علاقمند می‌توانند محتویات این پیوند را با انتخاب در کامپیوتر خود ذخیره کنند. مزیت دیگر این سایت بازگذاری صوتی تلاوت قرآن کریم با صدای شیخ سائد به صورت فایل mp3 در کامپیوتر شخصی می باشد. آموزش زبان به کسانی که خارج از کشورهای مسلمان به سر می برند بخش دیگری از اطلاعات این سایت را تشکیل می دهد و در آن طریقه صحیح خواندن نماز به همراه ترجمه و توضیح آن به زبان انگلیسی برای افرادی که به تازگی به دین اسلام گرویده اند، آموزش داده می شود. همچنین، سایت مزبور برای افرادی که بخواهند از آموزش‌های مدرسه بهره برند، این امکان را فراهم کرده تا از طریق اینترنت و بدون حضور در کلاس‌های فیزیکی، به فراگیری تعالیم اسلامی بپردازند.

http://www.islamic-college.ac.uk
نشانی‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ سایت‌ دانشگاه‌ اسلامی‌ علوم‌ عالی‌ در لندن‌ است‌ که‌ در آن‌ اطلاعات‌ کاملی‌ درباره‌ دانشگاه‌، نحوه‌ پذیرش‌ دانشجو، دوره‌های‌ دانشگاهی‌، شرایط‌ دانشگاه‌ برای‌ پذیرش‌ دانشجو و میزان‌ شهریه‌ دانشگاه‌، وجود دارد. به‌ طور کلی‌، دانشگاه‌ در دوره‌های‌ کاردانی‌، کارشناسی‌، فوق‌ کارشناسی‌، دکتری‌ و سایر خدمات‌ تحصیلی‌ اقدام‌ به‌ پذیرش‌ دانشجو می‌کند. نکته‌ جالب‌ توجه‌ درباره‌ این‌ دانشگاه‌، برگزاری‌ دوره‌های‌ آموزشی‌ از راه‌ دور برخی‌ از دروس‌ است‌ که‌ در بخش‌ مربوط‌ به‌ آموزش‌ از راه‌ دور به‌ طور مبسوط‌ شرح‌ داده‌ شده‌ است‌. دروسی‌ که‌ در این‌ دانشگاه‌ ارائه‌ می‌شود، در سطح‌ کاردانی‌، کارشناسی‌ و بالاتر تفاوت‌ دارد. همچنین‌ در لینکی‌ با عنوان‌ مرکز متخصصان‌، سایت‌هایی‌ که‌ می‌توانند در خصوص‌ علوم‌ تکمیلی‌ دانشجویان‌ را یاری‌ کند، معرفی‌ شده‌ است‌.

http://www.kanoontowhid.org/
کانون توحید لندن

http://www.interpal.org
بنیاد توسعه‌ و امدادرسانی‌ فلسطین‌ مستقر در لندن‌، به‌منظور یاری‌رسانی‌ به‌ مردم‌ مظلوم‌ فلسطین‌ تأسیس‌ شده‌ است‌. کمک‌های‌ مردم‌ به‌ این‌ بنیاد صرف‌ امور بهداشتی‌ و پزشکی‌، آموزش‌ و سایر خدمات‌ انسان‌دوستانه‌ می‌شود. این‌ بنیاد طی‌ ۱۰ماه‌ اول‌ سال‌ ۲۰۰۲، نزدیک‌ به‌ دومیلیون‌ پوند به‌ مسلمانان‌ در بند فلسطین‌ کمک‌رسانی‌ کرده‌ است‌. از سویی‌ بنیاد فوق‌، با راه‌اندازی‌ سایت‌ درنظر دارد ضمن‌ اطلاع‌رسانی‌ ازبرنامه‌ها و اهداف‌ بنیاد، سایر مسلمانان‌ جهان‌ اسلام‌ را به‌ یاری‌ مردم‌ ستمدیده‌ فلسطین‌ فراخواند. به‌همین‌ منظور افراد علاقمند می‌توانند حتی‌ به‌ صورت‌ آنلاین‌ به‌ هم‌ کیشان‌ خود کمک‌ کنند.

http://www.islamic-foundation.org.uk/
این بنیاد اسلامی تنها موسسه آموزشی و انتشاراتی در انگلستان است که از سال ۱۹۷۳ با فعالیتهای مذهبی ، علمی و آموزشی در خدمت مسلمانان انگلیس بوده است. در سایت این بنیاد و در فروشگاه کتاب الکترونیکی ( به زبان انگلیسی) کتابهای عمومی ، قرآن ، چند عقیدگی ( Multifaith ) ، جنبش اسلامی ، زن و خانواده، اقتصاد اسلامی ،‌سیاست، فقه و حقوق، حدیث سیره، تاریخ اسلام، کتابهای مرجع، زبان عربی، و سایر زبانها و مولتی مدیا و ژورنال به فروش میر سد. علاوه بر این ، واحدهای پژوهشی در خصوص اقتصاد اسلامی ، interfaith ، پروژه تازه مسلمانان،‌اسلام در اروپا، آموزش ، منابع کتابخانه دیجیتالی ، و سخنرانیهای صوتی و بخش های دیگر نظیر عضویت ، رویدادها ، اخبار و گروههای خبری اسلامی معرفی شده اند.

http://www.islam.am
سایت‌ فوق‌ متعلق‌ به‌ (مؤسسه‌) مسلمانان‌ متحد در انگلستان‌ و شامل‌ بخش‌های‌ ذیل‌ است‌: اخبار (جهان‌ اسلام‌)، رادیو اسلام‌ و برنامه‌های‌ سمینارها و همایش‌ها. علاوه‌ بر این‌ گوش‌ فرادادن‌ به‌ رادیو اسلام‌، ثبت‌ پست‌ الکترونیکی‌، خرید و فروش‌، اعطای‌ صدقه‌ از طریق‌ اینترنت‌، گپ‌ و گفتگو، ازدواج‌ از طریق‌ اینترنت‌، عضویت‌ در فهرست‌ پستی‌ و جستجو در اینترنت‌ با موتور جستجوی‌ آلتاوسیتا، از امکانات‌ دیگر سایت‌ فوق‌ به‌شمار می‌رود.

http://www.ipg.cwc.net/
Ipg یک گروه دعا مسلمان است که هدف آن گسترش امور خیریه برای رفاه عموم مردم در انگلستان می‌باشد و سایت آن مشتمل است بر درباره گروه هیئت اجرایی، فعالیت‌ها، نمازگزار، اتاق گپ زنی، تالار گفتگو، معرفی سایتهای دیگر.

http://www.mcb.org.uk/
شورای‌ مسلمانان‌ انگلیس‌ دارای‌ سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ است‌ که‌ از طریق‌ آن‌ فعالیت‌ها، اهداف‌ و ساختار این‌ موسسه‌ را در انگلیس‌ به‌ اطلاع‌ عموم‌ می‌رساند. لینک‌های‌ اصلی‌ سایت‌ نیز شامل‌ درباره‌ ما، رسانه‌، کمیته‌های‌ فرعی‌، نامه‌های‌ خبری‌، گزارشهای‌ سالانه‌، کتابخانه‌ و ارتباط‌ با سایت‌های‌ دیگر می‌شود. علاوه‌ بر این‌، شورای‌ فوق‌ دارای‌ کمیته‌های‌ فرعی‌ و گروه‌های‌ کاری‌ نظیر رسانه‌، پژوهش‌ و اسناد، امور حقوقی‌، عضویت‌، سیاست‌ خصوصی‌، امور بهداشتی‌ و پزشکی‌، اروپا و امور بین‌الملل‌، جوانان‌، امور عمومی‌، تحصیلات‌ / آموزش‌ و استخدام‌، مساجد و امور اجتماعی‌ و غیره‌ است‌ که‌ از این‌ میان‌ گروه‌ رسانه‌ و پژوهش‌ و اسناد و چند گروه‌ دیگر به‌طور رسمی‌ فعالیت‌ می‌کنند و نتایج‌ تحقیقات‌ صورت‌ گرفته‌ در گروه‌ پژوهش‌ و اسناد به‌ طور مشروح‌ و مبسوط‌ در اختیار علاقمندان‌ قرار گرفته‌ و در کتابخانه‌ سایت‌ نیز اطلاعاتی‌ با عناوین‌ مقالات‌، فایل‌های‌ صوتی‌، اطلاعاتی‌ درباره‌ مساجد، آمار مسلمانان‌، نامه‌های‌ خبری‌ و آرشیو جدید گنجانده‌ شده‌ است‌.

http://www.i-training.org.uk
به‌دلیل‌ رشد روزافزون‌ مسلمانان‌ در کشورهای‌ غربی‌، به‌خصوص‌ انگلستان‌، برخی‌ از مسلمانان‌ فرهیخته‌ در این‌ کشورها با تأسیس‌ بنیادهای‌ اسلامی‌، به‌منظور بالابردن‌ آگاهی‌ مردم‌، دوره‌های‌ کوتاه‌مدت‌ آموزش‌های‌ اسلامی‌ برگزار کرده‌اند. در سایت‌ اطلاعاتی‌ راجع‌ به‌ هدف‌ از برگزاری‌ چنین‌ دوره‌هایی‌ و مواد درسی‌ مطروحه‌ در دوره‌های‌ آموزشی‌ و همین‌طور شرایط‌ افراد شرکت‌کننده‌ در دوره‌های‌ آموزشی‌ نیز بیان‌ شده‌ است‌.

http://www.sicm.org.uk/
سازمان جامعه شیعه اثنی عشری( Middlesex ) واقع در انگلستان که گروهی از دانشجویان مسلمان ایرانی ، پاکستانی ، هندی و کشورهای حوزه خلیج فارس آن‌ را در انگلستان‌ تأسیس‌ کرده‌اند، در سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ علاوه‌ بر شرح‌ نحوه‌ تأسیس‌ و پیشرفت‌ تدریجی‌ سازمان‌، فعالیت‌ها و برنامه‌های‌ جاری‌ سازمان‌ برای‌ مسلمانان‌، محل‌ و زمان‌ برگزاری‌ برنامه‌های‌ سازمان‌، اطلاعاتی‌ را نیز راجع‌ به‌ باشگاه‌ ورزشی‌ مخصوص‌ این‌ سازمان‌ برای‌ استفاده‌ عموم‌ در رشته‌های‌ ورزشی‌ مختلف‌ و معرفی‌ مربیان‌ ورزشی‌، نحوه‌ عضویت‌ و استفاده‌ از خدمات‌ باشگاه‌ و ۲۸۹جلد کتاب‌ در کتابخانه‌ قرار داده‌اند. همچنین‌ می‌توان‌ با عضویت‌ در فهرست‌های‌ پستی‌، از اطلاعات‌ این‌ قسمت‌ نیز بهره‌ برد.

http://www.ukim.org
سازمان‌ اسلامی‌ انگلستان‌ که‌ در سال‌ ۱۹۶۲ به‌منظور برآوردن‌ احتیاجات‌ مسلمانان‌ در کشورهای‌ غربی‌ تأسیس‌ شده‌ است‌ همگام‌ با پیشرفت‌ فناوری‌ با راه‌اندازی‌ سایتی‌ بر روی‌ اینترنت‌، فعالیت‌های‌ خود را به‌صورت‌ آنلاین‌ معرفی‌ کرده‌ است‌. اطلاعاتی‌ درباره‌ سازمان‌ اسلامی‌ فوق‌، برنامه‌ مخصوص‌ عید قربان‌، برنامه‌ ویژه‌ ماه‌ مبارک‌ رمضان‌، برنامه‌های‌ آموزشی‌، کتابخانه‌، ارتباطات‌ بین‌المللی‌، برنامه‌ رفاه‌ اجتماعی‌، مرکز رسانه‌ای‌ و همچنین‌ مطالبی‌ همچون‌ اخبار دنیای‌ اسلام‌ و انگلستان‌، پیوندهایی‌ به‌ مهمترین‌ سایت‌های‌ اسلامی‌، مقالات‌، شخصیت‌های‌ اسلامی‌ و مرکز خواهران‌ و جوانان‌ بخش‌های‌ مختلف‌ سایت‌ فوق‌ را تشکیل‌ می‌دهند. علاوه‌ بر این‌ در سایت‌ امکانات‌ دیگری‌ مثل‌ تالارهای‌ گفتگو، کارتهای‌ الکترونیکی‌، اتاق‌ گپ‌زنی‌، پرسش‌ از امام‌ و عضویت‌ در گروه‌های‌ الکترونیکی‌ وجود دارد

http://www.searah.co.uk
جامعه‌ مطالعاتی‌ سیره‌ انگلستان‌ که‌ فعالیت‌های‌ فرهنگی‌، اجتماعی‌ و آموزشی‌ و خدمت‌ به‌ مسلمانان‌ را در کشورهای‌ غربی‌ به‌ عهده‌ دارد، در سایت‌ خود با اشاره‌ به‌ مشکلات‌ و موانع‌ جامعه‌ مسلمانان‌ در کشورهای‌ لاتین‌ برای‌ پیشرفت‌ و ارتقای‌ زندگی‌ می‌کوشد با برطرف‌کردن‌ چنین‌ مشکلاتی‌ بستر مناسبی‌ برای‌ رشد فرهنگی‌، اجتماعی‌ و دینی‌ مسلمانان‌ فراهم‌ کند. در سایت‌، مطالبی‌ راجع‌ به‌ تاریخچه‌ این‌ جامعه‌، فعالیت‌های‌ کنونی‌ و آتی‌ آن‌، حج‌ سیره‌، سفر حج‌ و عضویت‌ در این‌ جامعه‌ گنجانده‌ شده‌ است‌. در این‌ سایت‌ هدف‌ استراتژیک‌ جامعه‌ مطالعاتی‌ سیره‌، مطالعه‌ و بررسی‌ زندگینامه‌ حضرت‌ محمد(ص‌) و پیاده‌سازی‌ صحیح‌ رفتارهای‌ حضرت‌ محمد(ص‌) به‌صورت‌ عملی‌ در زندگی‌ برای‌ حل‌ مشکلات‌ موجود و بهبود وضعیت‌ زندگی‌ مسلمانان‌ بیان‌ شده‌ است‌.

http://www.lightstudy.org/
گروه‌ طلاب‌العلوم‌ که‌ در کشور انگلستان‌ به‌منظور احیای‌ علوم‌ سنتی‌ اسلام‌ و دعوت‌ همگان‌ به‌ خالق‌ آفریدگار فعالیت‌ می‌کند، دارای‌ سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ است‌ که‌ در آن‌ جزییات‌ و نحوه‌ شرکت‌ در کلاس‌های‌ علوم‌ اسلامی‌ و امکانات‌ این‌ مؤسسه‌ برای‌ دانشجویان‌ ذکر شده‌ است‌. عناوین‌ برخی‌ از مطالب‌ سایت‌ این‌ مؤسسه‌ عبارت‌ است‌ از: شیوخ‌ (توضیحات‌ و نکاتی‌ درباره‌ شیوخ‌ برجسته‌)، رویدادها (مطالب‌ ارائه‌ شده‌ در کنفرانس‌هایی‌ که‌ این‌ مؤسسه‌ آنها را برگزار کرده‌، به‌صورت‌ آنلاین‌ در اختیار علاقه‌مندان‌ قراردارد)، صدقه‌ (اعطای‌ صدقه‌ به‌صورت‌ آنلاین‌) و فهرستی‌ از سایت‌های‌ مهم‌ اسلامی‌. لازم به ذکر است محتویات‌ سایت‌ فوق‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ می‌باشد.

http://www.hujjat.org
سایت فوق، متعلق به مرکز اسلامی شیعه حسینی استنمور در کشور انگلستان است. سابقه فعالیت‌های این مرکز ـ چنانچه از صفحه تاریخچه برمی‌آید ـ به ۲۰۰ سال پیش و به قرن ۱۹ باز‌می‌گردد که می‌توان با مراجعه به صفحه تاریخچه، شرح تقریباً مختصری از این مرکز به‌دست آورد. سایت این مرکز، اطلاعات و مطالب و تسهیلات قابل توجهی نداشته و در برخی از صفحات آن، ورود اطلاعات صورت نگرفته است.

دانمارک
http://iaic.dk/fa
مرکز اسلامی دانمارک

http://www.haramainj.net
http://www.huseiniye.dk
سایت‌ فوق‌ متعلق‌ به‌ حسینیه‌ سیدالشهدا در دانمارک‌ و شامل‌ بخشهای‌ حسینی‌، بانک‌ صوتی‌، خدمات‌ رایگان‌، برنامه‌های‌ اسلامی‌، حوزه‌ علمیه‌، صفحات‌ اسلامی‌ و وضعیت‌ هلال‌ است‌. هرکدام‌ از بخش‌های‌ فوق‌ مطالب‌ زیادی‌ دارد. به‌عنوان‌ مثال‌ در بخش‌ نخست‌ با نام‌ بخش‌ حسینی‌، اهم‌ مجالس‌ عزاداری‌ سیدالشهدا در بحرین‌، قم‌، بیروت‌ و همین‌طور مجالس‌ عزاداری‌ توسط‌ ذاکرین‌ اهل‌ بیت‌ علیهم‌السلام‌ و همچنین‌ قصاید سروده‌ شده‌ در مدح‌ اهل‌بیت‌ توسط‌ شعرای‌ اهل‌البیت‌ به‌ زبان‌ عربی‌ در معرض‌ استفاده‌ عموم‌ قرار گرفته‌ است‌. در بخش‌ صوتی‌ نیز تلاوت‌ آیات‌ گهربار قرآن‌ کریم‌، با صوت‌ استاد پرهیزکار با امکان‌ بارگذاری‌ در رایانه‌ و استفاده‌ آنلاین‌، ادعیه‌ و زیارات‌، مدایح‌ و محاضرات‌ اسلامی‌ وجود دارد. در بخش‌ برنامه‌های‌ اسلامی‌ نیز، برنامه‌هایی‌ نظیر احکام‌ شرعی‌، امام‌ مهدی‌، سلسبیل‌، وهابیت‌ و توحید، فاروق‌، تدوین‌ آیات‌ غدیر و همین‌طور در بخش‌ خدمات‌، کتابهایی‌ در خصوص‌ مسائل‌ عقیدتی‌، حدیث‌، فقه‌، اخلاق‌، سیره‌ و اصول‌ در اختیار علاقمندان‌ به‌ کتابخوانی‌ قرار دارد.

سوئیس

نشانی مرکز


مرکز اسلامی اهل بیت (ع) زوریخ

سوئد
http://www.homeswipnet.se
سایت «مرکز اسلامی زینبیه» در سوئد، به تازگی راه‌اندازی شده و اکثر صفحات آن در حال طراحی است. در حال حاضر ، اطلاعات مربوط به فعالیت های این مرکز در تأسیس شبکه جوانان و دسترسی به اخبار شیعیان جهان، گنجانده شده است. احتمالاً برای سرویس‌دهی و ارائه خدمات فرهنگی، ورزشی و تفریحی به جوانان راه‌اندازی شده است.

لبنان
http://www.islamicdigest.net
این سایت، متعلق به حزب‌الله لبنان و مشتمل بر مقالاتی درخصوص موضوعات مختلف دینی، خبری، عمومی و غیره است. در این سایت، با انتخاب موضوع مورد نظر مقاله، می‌توان به جست وجوی مقالات مورد نیاز پرداخت. بخشی از لینکهای اصلی این سایت عبارتند از: علی‌بن‌ابی‌طالب، حجاب، حدیث، وقایع تاریخی، امام مهدی(عج)، و فلسفه. از دیگر امکانات این سایت، وجود گروه‌های گفت‌وگو و لیست‌های پستی است که در میان سایت‌های اسلامی کم‌نظیر است. علاوه بر این، امکان ارسال مقاله به این سایت نیز وجود دارد. یکی دیگر از مشخصات برجسته این سایت، اخبار و تفسیرهای خبری درباره جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی است. از دیگر نکات مهم این سایت ، ارائه مقالاتی درباره حضرت حجه بن الحسن عسگری (عج) است.

http://www.hizbollah.org
وب سایت «حزب‌الله لبنان» که به دو زبان عربی و انگلیسی است، با نشانی فوق قابل دسترسی است. در سایت مزبور، لینک‌هایی چون بیانیه‌های مقاومت، بیانیه‌های سیاسی، گروگان‌ها و افراد زخمی توسط نیروهای اشغالگر قدس،مناطق اشغالی، و فعالیت‌های جنبشی حزب‌الله وجود دارد. در بخش ویدئویی این سایت، فیلم‌های ویدئویی مربوط به حملات نظامیان صهیونیست‌ها به جنوب لبنان قرار داده شده که می‌توان آن را با بارگذاری در کامپیوتر مشاهده کرد. بیانات حزب‌الله لبنان در مقاومت و تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی در روزنامه‌ها، اخبار مربوط به جنبش حزب‌‌الله لبنان، دیدار سران این جنبش با شخصیت‌های بزرگ دینی و مذهبی، و سایر رویدادهای مهم این جنبش دیگر محتویات سایت را تشکیل می دهد.

http://www.alemdad.org/
بنیاد خیریه‌ امداد اسلامی‌ برای دستیابی به‌ اهداف‌ خود برای‌ یاری‌رسانی‌ به‌ مسلمانان‌ در بیروت‌، سایت‌ خود را به‌ سه‌ زبان‌ عربی‌، انگلیسی‌ و فرانسوی‌ برای‌ اطلاع‌رسانی‌ راه‌اندازی‌ کرده‌ است‌. در سایت‌ این‌ بنیاد خیریه‌ به‌ زبان‌ عربی‌ بخش‌هایی‌ همچون‌: الانطلاقه‌ و الاهداف‌، خارطه‌الانتشار، انواع‌ مساعدات‌، مراکز الرعایه‌ و التأهیل‌، کیف‌ یملک‌ المساهمه‌، المحیم‌ الترفیهی‌، المستقبرن‌ من‌ الامداد، مدارس‌ الجمعیه‌، مشروع‌ کفاله‌ الیتیم‌، مشروع‌ الصدقات‌، النشاطات‌ وجود دارد که‌ در آنها نحوه‌ کمک‌رسانی‌ و فعالیت‌ها و تاریخچه‌ این‌ بنیاد خیریه‌ به‌طور مفصل‌ تشریح شده است.

http://www.islamic-call.org
این سایت متعلق به World Islamic Call Society است که یک سازمان غیرانتفاعی در لبنان می‌باشد. این موسسه با کمک سایر سازمانهای اسلامی در سرتاسر جهان اقدام به برگزاری مراسم سخنرانی با حضور اندیشمندان و علمای اسلامی می‌کند. هدف این موسسه از این اقدام آشنایی بیش از پیش مردم جهان با تعالیم ناب اسلامی و قرآن کریم است.

http://www.mabarrat.org.lb/
سایت جمعیت خیریه‌المبرات به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسه در راستای کمک‌رسانی به هم‌کیشان مسلمان تحت نظارت سید محمد حسین فضل الله در سال ۱۹۷۸ تاسیس شده و برای کمک به ایتام و کودکان نیازمند به فعالیتهای خیریه می‌پردازد.

http://www.maahadalmahdi.org/
سایت فوق را یکی از دوستداران امام مهدی (عج) در بیروت راه‌اندازی کرده است و لینکهای آن مشتمل است بر تعریف، اسالیب الدراسه، (الدورات مفتوحیه، الدورات الحره، دورات اختصاصی)، المستویات (المستوی الاول، المستوی الثانی، المستوی الثالث).

http://www.shahid.org.lb
نشانی فوق، متعلق به «مؤسسه خیریه و اجتماعی بنیاد شهید لبنان» است. این مؤسسه، در راستای تأمین خدمات اجتماعی و حل مشکلات ناشی از جنگ لبنان، به منظور یاری رسانی به افرادی که به نوعی تحت تأثیرات منفی روانی و مالی جنگ قرار گرفته‌اند، تأسیس شده است. در حال حاضر، بر روی سایت این مؤسسه، اطلاعاتی درخصوص برنامه‌های آتی مؤسسه در زمینه حمایت از خانوارها ، برنامه های آموزشی و غیره قرار دارد. یکی از کار‌های خیریه این مؤسسه، نگهداری کودکانی است که والدین خود را در طول جنگ از دست داده‌اند.

سایر
http:// www.islamist.org
بنیاد آموزش‌ اسلامی‌ یکی‌ از بنیادهای‌ غیرانتفاعی‌ است‌ که‌ فعالیت‌ خود را در امر تربیت‌ اسلامی‌ متمرکز کرده‌ است‌. این‌ مؤسسه‌ دارای‌ شعبات‌، استادان‌ و کادر آموزشی‌ حرفه‌ای‌ و مجربی‌ در امر آموزش‌ در اروپا و آمریکا است‌. در این‌ سایت‌ با نشانی‌ فوق‌ مطالبی‌ درباره‌ اهداف‌ و اصول‌ بنیاد، شرح‌ فعالیت‌های‌ آن‌، شرح‌ خدماتی‌ که‌ به‌ مسلمانان‌ ارائه‌ می‌شود، نحوه‌ خرید از مغازه‌ الکترونیکی‌ سایت‌ و نحوه‌ تماس‌ با بنیاد آمده‌ است‌. در بخش‌ مغازه‌ الکترونیکی‌، تعدادی‌ کتاب‌ با موضوعات‌ اسلامی‌ به‌ همراه‌ توضیح‌ کوتاهی‌ در خصوص‌ محتویات‌ کتاب‌ و نحوه‌ خرید اعلام‌ شده‌ است‌.

http://www.uisaeurope.com
اتحادیه انجمن های اسلامی در اروپا

http://www.anjomanmoscow.narod.ru
انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در مسکو

مراکز اسلامی اقیانوسیه
استرالیا
http://www.h-alnabi.com
حسینیه نبی اکرم (ص) – سیدنی

http://www.aljaafaria.com
جمعیت‌ الجعفریه‌ در کشور استرالیا (سیدنی‌) سایتی‌ با نام‌ فوق‌ دارد که‌ شامل‌ بخش‌های‌ مختلف‌ نظیر النباء، مرضیه‌، سخنرانی‌ها، کتابخانه‌ و پروژه‌هاست‌. در بخش‌ النباء تعدادی‌ مقاله‌ اسلامی‌ (سخنرانی‌ فاطمه‌: ترجمه‌ انگلیسی‌ مشهورترین‌ سخنرانی‌ خانم‌ فاطمه‌ زهرا(ع‌)، فاطمه‌ علیه‌السلام‌ و امام‌ علی‌(ع‌)) وجود دارد. در بخش‌ مرضیه‌ مطالعه‌ چهار شماره‌ اخیر مجله‌ مرضیه‌ شامل‌ عناوین‌ زیر امکانپذیر است‌: عمربن‌ یاسر، تاثیر نماز در ایجاد آرامش‌ جسمی‌ و روانی‌، فاطمه‌ مرضیه‌، حضرت‌ ابراهیم‌، وضو، خانم‌ زینب‌، دوست‌ واقعی‌، خداوند رحمان‌، مسیر درست‌، سخنانی‌ از نهج‌البلاغه‌، روز ولایت‌، زنان‌ غیرمسلمان‌، پاداش‌ آخرت‌، نور چشم‌ محمد (ص‌)، جانشینان‌ قرآن‌ کریم‌، نهج‌البلاغه‌، زیارت‌ فاطمه‌ زهرا، انوار اسلام‌، اطاعت‌، قرآن‌ کریم‌، غریبه‌، ام‌ ابیها و در بخش‌ سخنرانی‌ها، متن‌ تعدادی‌ از سخنرانیها در خصوص‌ ائمه‌ اطهار علیه‌السلام‌ با عناوینی‌ چون‌ روز ولایت‌، امام‌ علی‌(ع‌)، امام‌ مهدی (ع)، خانم زینب، محرم ، سخنان امام حسین (ع) و… به صورت متن در اختیار بینندگان قرار گرفته است. در بخش کتابخانه کتابهای قرآن و نهحج البلاغه و همچنین کتابهای درباره نهج البلاغه ( نظیر بهج البلاغه در شرح نهج البلاغه در ۱۴ جلد به زبان عربی ، تصنیف نهج البلاغه ، روائع نهج البلاغه ، شرح حکم نهج البلاغه ، شرح نهج البلاغه از بحارالنوار در ۳ جلد ، منهاج البراعه در شرح نهج البلاغه در ۲۱ جلد ، منهاج البراعه در شرح نهج البلاغه راوندی در ۳ جلد، منهاج الولایه در ۲ جلد و نهج البلاغه الثانی ) ارائه و در بخش آخر نیز فعالیت های کنونی و پروژه های جمعیت جعفری به اطلاع عموم رسانده شده است.

نیوزلند
http://www.islam.org.nz
سایت‌ بنیاد اسلامی‌ اهل‌البیت‌ در نیوزلند (امریکا) در راستای‌ اهداف‌ بنیاد و ارائه‌ خدمات‌ اسلامی‌ به‌ مسلمانان‌ نیوزلند راه‌اندازی‌ شده‌ است‌. در سایت‌، اطلاعات‌ جامع‌ و کاملی‌ درباره‌ مؤسسه‌، فعالیتهای‌ آن‌، مدارس‌ و کتابخانه‌های‌ تحت‌پوشش‌ این‌ بنیاد، امور اسلامی‌، تلاوت‌ قرآن‌، ادعیه‌ و زیارات‌ (دعای‌ کمیل‌، زیارت‌ وارث‌، زیارت‌ امین‌الله، زیارت‌ فاطمه‌الزهرا و…)، مقالاتی‌ چند درباره‌ معجزات‌ قرآن‌ و پدیده‌های‌ علمی‌ در قرآن‌ و مرکز کودکان‌ (شامل‌ داستان‌هایی‌ از حضرت‌ محمد، داستان‌هایی‌ از بهلول‌ و اصوات‌ اسلامی‌) قرار دارد. علاوه‌ بر این‌، سایت‌های‌ مهم‌ و مفید نیز برای‌ مسلمانان‌ مقیم‌ نیوزلند برای‌ دسترسی‌ آسان‌ آنها معرفی‌ شده‌ است‌.

مراکز اسلامی آسیا
هند
http://www.uisia.org
اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان شبه قاره هند

http://www.muslimjobsite.com
سایت مزبور، متعلق به شاخه‌ای از مؤسسه خیریه ‌محمدیه در بمبئی(هندوستان) است. مؤسسه فوق با راه‌اندازی سایت «شغل‌یابی برای مسلمانان» تلاش می‌کند تا با رفع تبعیض‌های موجود در برخی از کشورها که میان مسلمانان و غیرمسلمانان در یافتن شغل مناسب وجود دارد، مسلمانان را از تبعات ناشی از عدم دستیابی به شغل مناسب برهاند. آنچنان که در لینک معرفی سایت آمده، تبعیض بین مسلمانان و غیرمسلمانان، موجب افزایش نرخ بیکاری در میان مسلمانان شده است و در صورت ادامه چنین وضعیتی و عدم تلاش برای از بین بردن این معضل، جامعه مسلمانان با مشکل زندگی در زیر خط فقر مواجه خواهند شد. مسلمانانی که در جست‌وجوی شغل باشرافت هستند، می‌توانند از طریق سایت مزبور و با ارسال برگه سوابق کاری، شغل مورد نظر خود را بیابند. در بخش دیگر سایت نیز اطلاعاتی درباره‌ فعالیت‌های مؤسسه خیریه محمدیه، اعضای کمیته و مبلغ مورد نیاز برای عضویت در مؤسسه ذکر شده است.

هنگ‌کنگ
http://www.geocities.com/hk_shia/
وب‌سایت فوق، متعلق به سازمان (مؤسسه) شیعه اثنی عشری در هنگ‌کنگ است که مطالب ارزشمندی در آن وجود دارد. در این سایت، مطالبی با عناوین زیر وجود دارد: زندگی‌نامه ائمه اطهار ـ علیهم‌ السلام ـ ، قرآن، نهج‌البلاغه، مکان‌های زیارتی، اذان، دعای کمیل، دعای توسل، دعای افتتاح، ادعیه ماه مبارک رمضان، دعای صباح، حدیث الکساء،زیارت جامعه‌، زیارت عاشورا، زیارت رسول(ص)، زیارت امین‌الله، زیارت وارث، و زیارت حضرت علی(ع). در بخش زندگی‌نامه، اطلاعات به زبان انگلیسی است که از سایت www.al-islam.org گرفته شده است. اطلاعات سایر لینک‌های این سایت نیز از سایت‌های نظیر سلام ایران تامین می شود. البته بخش ادعیه و زیارات تنها با بارگذاری در کامپیوتر قابل استفاده است.

اندونزی
http://www.fatimah.spancity.com
نشانی فوق، مربوط به سایت «سازمان اسلامی فاطمه» در شهر جاکارتا پایتخت اندونزی است. این سایت که کلاً به دو زبان اندونزیایی و انگلیسی است، دارای لینک‌هایی چون مقالات، فقه، حدیث، تاریخ، تصاویر، نرم‌افزارهای قابل بارگذاری، اخبار و غیره است. در بخش مقالات این سایت، مقالات به چند بخش تقسیم می‌شود و در هر بخشی تعدادی مقاله در موضوع مربوطه وجود دارد. در لینک بارگذاری یا Download نیز نرم‌افزارهای کم حجمی به‌صورت فشرده شده در موضوعات مختلف اسلامی، برای استفاده کاربران در سایت قرار دارد.

امارت
http://3rdimam.com
http://www.imamhussein.com/
مسجد امام حسین(ع)»، واقع در دبی(امارت متحده عربی)، سایتی به سه زبان فارسی، عربی، وانگلیسی راه‌اندازی کرده که محتویات آن عبارت‌اند از: مناسبت‌ها، خطبه‌های نماز جمعه، دفتر مقام معظم رهبری و استفتائات. این سایت هنوز به طور کامل راه‌اندازی نشده است، اما بخش خطبه‌های نماز جمعه، به‌صورت فایل‌های صوتی قابل بارگذاری در کامپیوتر است. لینک «دفتر مقام معظم رهبری» نیز به سایت این دفتر، به نشانی www.wilayat.org ختم می‌شود. در بخش استفتائات نیز متن پرسش و پاسخ‌های شرعی، با طبقه‌بندی‌های گوناگون، برای استفاده کاربران قرار داده شده است.

پاکستان
http://www.al-imaan.com
این‌ سایت‌ متعلق‌ به‌ جنبش‌ یدالله در پاکستان‌ و به‌ زبان‌ انگلیسی‌ است‌. اصول‌، اهداف‌، اخبار جهان‌، مقالات‌، سایتهای‌ اسلامی‌ و اطلاعیه‌های‌ اسلامی‌ در جهان‌، عنوان‌ لینک‌های‌ اصلی‌ سایت‌ است‌. مقالاتی‌ که‌ در سایت‌ آمده‌، عبارتند از: زندگی‌ پیامبر اسلام‌(س‌)، امام‌ ضامن‌ (هشتمین‌ امام‌)، آیات‌ امام‌ مهدی‌(عج‌)، تاریخ‌ بارگاه‌ امام‌ علی‌النقی‌ و امام‌ حسن‌ عسگری‌(ع‌)، زندگینامه‌ حضرت‌ آیت‌الله موسوی‌، بدایع‌ از آیت‌الله سبحانی‌، حضرت‌ معصومه‌ فاطمه‌(س‌) بنت‌ امام‌ موسی‌کاظم‌(ع‌) و دعا. اخباری‌ که‌ در سایت‌ با عنوان‌ اخبار جهان‌ قرار دارد، مربوط‌ به‌ اخبار دنیای‌ اسلام‌ و به‌خصوص‌ اخبار منطقه‌ خاورمیانه‌ است‌.

http://www.mehfilmurtaza.org
سایت فوق با نام «محفل مرتضی»، یکی از وب سایت‌های اسلامی در پاکستان و یکی از مؤسسات منشعب از «جامعه خوجه» محسوب می‌شود. این مؤسسه در پاکستان فعالیت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی را به انجام می‌رساند؛ و بر همین اساس، به منظور ارتقای این فعالیت‌ها از طریق شبکه اینترنت، درصدد گسترش هرچه بیشتر دامنه خدمات و فعالیت‌های اسلامی است. در سایت مزبور، گزارشی اجمالی از پیدایش و تشکیل این مؤسسه در پاکستان، فعالیت‌ها و خدمات این مؤسسه ، مطالب و نکاتی درباره مدارس و بنیادهای تحت پوشش این مؤسسه آمده است. چهارده‌معصوم(ع)، شهدا، جامعه حسینی، اداره کمیته بانوان، مؤسسه حمایت از بینوایان اجتماعی المرتضی، جناب فاطمه الزهرا(س)، مدرسه المرتضی، ورزشهای حسینی، مؤسسه حمایت از کودکان زینبیه، بنیاد الغدیر و…، از جمله لینک‌های اصلی این سایت هستند. افزون بر این، از طریق سایت فوق وبا استفاده از موتور‌های جست‌وجوی معروف در دنیا می‌توان به جست‌وجوی اطلاعات در وب پرداخت.

http://online.almavrid.edu.pk
نشانی فوق، مربوط به پایگاه اینترنتی «مؤسسه علوم اسلامی در لاهور»(پاکستان) است. این مؤسسه سعی می‌کند تا فصل جدیدی در آموزش و تحقیقات اسلامی ارائه کند. سایت مزبور، در راستای اهداف فوق، به ارائه دروس اسلامی از طریق اینترنت می‌پردازد؛ و بدین ترتیب، علاقمندان علوم‌اسلامی می‌توانند بدون حضور فیزیکی در کلاس‌های درس، از آموزش‌های انسان‌ساز اسلام بهره گیرند. یکی از این دوره‌ها، «شناخت و درک قرآن» نام دارد که در سایت «المورد» در اختیار علاقمندان قرار دارد. علاوه بر این، دوره‌های کوتاه مدت علوم‌اسلامی نیر ارائه شده که علاقه‌مندان این دوره‌ها باید حتماً در محل کلاس‌ها حضور یابند و برای دستیابی به اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت «المورد» مراجعه کنند. اهداف، دانشکده، برنامه‌ی اساتید، دوره دیپلم عربی، دوره‌های کوتاه مدت، آموزش از راه دور، هیئت علمی، سازمان بانوان، سؤالات مذهبی و معرفی سایت‌های اسلامی، از لینک‌های اصلی این سایت به شمار می‌روند.

سنگاپور

Home


سایت‌ فوق‌ به‌ مؤسسه‌ دارالارقام‌ در سنگاپور تعلق‌ دارد که‌ هدف‌ از تأسیس‌ آن‌ ارائه‌ خدمات‌ به‌ کسانی‌ است‌ که‌ به‌ دین‌ اسلام‌ گرویده‌اند. خدماتی‌ که‌ این‌ مؤسسه‌ برای‌ تازه‌ مسلمانان‌ درنظر گرفته‌، زمینه‌های‌ توسعه‌، آموزش‌، آشنایی‌ و درک‌ اسلام‌، مالی‌ و… را شامل‌ می‌شود. در سایت‌ این‌ موسسه‌ تاریخچه‌، اهداف‌ و فعالیت‌های‌ مؤسسه‌ و همچنین‌ شرح‌ کامل‌ انواع‌ خدمات‌ برای‌ تازه‌ مسلمانان‌، آشنایی‌ کامل‌ با اسلام‌، اخبار و رویدادهای‌ جدید مؤسسه‌، کتابهای‌ منتشره‌ جدید و… توضیح‌ داده‌ شده‌ است‌.

کویت
http://www.alkarbalaeia.net
این سایت، متعلق به «حسینیه الرسول‌اعظم(ص) کربلائیه»، واقع در کشور کویت، و به زبان عربی است. در این سایت، عناوین ذیل دیده می‌شود: مجالس آیت‌الله‌ العظمی سیدمحمد حسینی‌شیرازی(قدس‌سره)، مناسبات، تطمیات، کربلائیات، خطبه جمعه، ادعیه و زیارات، زورق ‌الزائر، افراح آل‌ محمد (ص)، مکتبه‌ الحسینیه، صور‌ العتبات ‌المقدسه، ارتباطات، اخبار، ردود، والشمس‌لن‌تغادر‌الحیه. از دیگر اطلاعات این سایت که هم به‌صورت «آن‌لاین» (صوتی) و هم با بارگذاری در کامپیوتر قابل دسترسی است، عبارتست از: خطبه نماز جمعه با عنوان «فدک از منظر سیده‌النساء وامیر‌المومنین(ع)» (خطیب: علامه سید احمد صادق شیرازی)، خطبه شب جمعه به مناسبت ایام فاطمیه با عنوان « ایثار در مذهب اهل‌ البیت(علیهم‌ السلام)» (خطیب: سیداحمد واعظ)، و خطبه سیده‌‌ نساء ‌العالمین، فاطمه‌الزهرا ـ علیها‌السلام ـ در مسجد نبوی، با صدای سیدمحمد باقر‌الغالی(در دو قسمت). علاوه بر این مطالب، سایت مزبور امکان جدیدی به سایت اضافه کرده است و آن قرائت اکثر سوره‌های قرآن‌ کریم با امکان استماع «آن‌لاین» و نیز بارگذاری در کامپیوتر است.

حسینیه معرفی
www.h-marafie.org
مجالس عزادارى، ادعیه و زیارات، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، مقالات و غیره- زبان: عربى

عراق
http://www.al-hakim.com
این سایت، در واقع سایت «مکتب آیت‌الله سیدمحمدباقرحکیم»، رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی در عراق است و مواردی چون اخبار و تفسیر اخبار، مؤلفات، نشاطات، حوارات، سیره اخلاقی، محاضرات استفتائات، کراسات را شامل می‌گردد. در بخش دیگری از لینک‌های اصلی این سایت، مدرسه دار‌الحکمه علوم اسلامی، مرکز دراسات، تاریخ عراق‌الحدیث، مؤسسه شهید صدر و وثائق دیده می‌شود.در این سایت، آلبومی از عکس‌های مراسم عزاداری امام حسین(ع) در عراق نیز وجود دارد.

مراکز اسلامی آفریقا
لیبی
http://www.wipl.org
سایت فوق مربوط به یک از موسسات اسلامی در کشور لیبی است که در آن مطالبی درباره تاریخچه، فعالیتها و انجمن‌های وابسته به موسسه، بیانیه‌های خبری و معرفی سایتهای اسلامی آمده است.

مراکش

أ. د. رحیل قمر


سایت فوق متعلق به سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی اسلامی در کشور مراکش است. در بخش انتشارات سایت، کتابهای متعددی از جمله: علت تقدس بیت‌المقدس نزد مسلمانان، نقش جوامع و موسسات اسلامی در پررنگ ساختن تصویر اسلامی، کتاب سفید گفتگوی تمدنها، مباحثه اسلامی بین سنت و مدرنیته، ویژگی‌های تمدن اسلامی و چشم‌اندازهای آینده، برخورد تمدنها از نقطه نظراسلامی، گفتمان از منظر اسلامی و دهها جلد کتاب دیگر وجود دارد که امکان مطالعه آنها به صورت آنلاین به زبان انگلیسی و عربی وجود دارد.

جنوب‌ آفریقا
http://www.islamsa.org.za
سایت‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ سازمان‌ جمعیت‌ العلما در جنوب‌ آفریقا است‌ و لینک‌های‌ آن‌ شامل‌ مساجد، حلال‌ و تقویم‌، ارشاد، کتابخانه‌ و پرسش‌ و پاسخ‌، عناوین‌ مهم‌ اخبار دنیای‌ اسلام‌ و… است‌. از نکات‌ جالب‌ توجه‌ این‌ سایت‌ امکان‌ تبدیل‌ تاریخ‌ میلادی‌ به‌ هجری‌ است‌، بدین‌صورت‌ که‌ با تایپ‌ تاریخ‌ میلادی‌، پس‌ از چند ثانیه‌ تاریخ‌ هجری‌ به‌ نمایش‌ درمی‌آید. در کتابخانه‌ این‌ سایت‌ نیز کتاب‌هایی‌ در خصوص‌ عقاید، دارو و درمان‌، انتخابات‌، آداب‌، بازرگانی‌ و امور مالی‌ و اقتصادی‌، فقه‌، تغذیه‌، حدیث‌، بهداشت‌ و سلامتی‌، اصول‌ دین‌، قرآن‌، سیره‌، مسائل‌ اجتماعی‌، زن‌ و جوانان‌ وجود دارد که‌ برخی‌ از آنهابه‌صورت‌ آنلاین‌ و برخی‌ دیگر با ذخیره‌ در رایانه‌ قابل‌ استفاده‌ است‌.

تانزانیا
http://www.alitrah.org/
این سایت توسط مسلمانان تانزانیا راه‌اندازی شده و مشتمل بر بخشهای فروشگاه کتاب، کتابهای آنلاین و مجالس اسلامی به صورت آنلاین است. همچنین مطالب دیگری با عنوان دعا، امام حسین (ع) و قرآن و عناوین دیگری به زبان تانزانیایی است.

نیجریه‌
http://www.al-ridah.com
این‌ سایت‌ به‌ جامعه‌ مسلمانان‌ اهل‌ البیت‌ در نیجریه‌ تعلق‌ دارد و دریکی از لینکهای آن ، تاریخچه‌ جالب‌ توجهی‌ درباره‌ تأثیر انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ و به‌ویژه‌ حضرت‌ امام‌ خمینی‌ بر مسلمانان‌ و جوانان‌ تسنن‌ و در نهایت‌ انتخاب‌ مذهب‌ شیعه‌ جعفری‌ از سوی‌ این‌ جوانان‌ آمده‌ که‌ قابل‌ تأمل‌ است‌. بخش‌های‌ دیگر این‌ سایت‌ نیز عبارتند از: معرفی‌ سایت‌ رسمی‌ آیت‌الله خامنه‌ای‌، خبری‌ درباره‌ ترجمه‌ نهج‌البلاغه‌ به‌ زبان‌ سوئدی‌، پیشنهاد سازمان‌ ملل‌ متحد به‌ کشورهای‌ غربی‌ مبنی‌ بر الگوگرفتن‌ از سیره‌ حضرت‌ علی‌ در عدالت‌ و تشویق‌ یادگیری‌ علم‌ و دانش‌ و زندگینامه‌ امام‌ خمینی‌ و تعدادی از مقالات‌ ارسالی‌ کاربران‌ .

سایر مراکز اسلامی در جهان:
http://www.islamic-studies.org/
موسسه مطالعات اسلامی از موسسات فعال در زمینه برگزاری کنفرانسهای اسلامی است که آخرین کنفرانس آن ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۴ با موضوع امام مهدی، عدالت و جهانی‌سازی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنند. علاوه بر این، خلاصه کنفرانسهای قبلی، انتشارات، مجله فلسفه، گفتمان، لینکهای مفید و فعالیتهای این موسسه سایر پیوندهای سایت را تشکیل می‌دهد.

http://www.shianews.com
این سایت، یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های خبری اسلامی است که اخبار شیعیان را در سرتاسر جهان پوشش می‌دهد. در این سایت، می‌توان از اخبارشیعیان جهان در آسیا، خاورمیانه، افریقا، اروپا، آمریکا، اخبار اقتصادی، اخبار آموزشی، مقالات ارسالی خوانندگان، و مراکز گفت‌وگو مطلع شد. از امکانات جالب توجه و بی‌نظیر این سایت، می‌توان به ارسال مقاله خوانندگان اشاره کرد، بدین معنی که سایت مزبور با فراهم ساختن امکانات مورد نظر، مقالات خوانندگان را در خصوص موضوعات اسلامی به زبان انگلیسی در سایت منتشر می‌سازد.

http://www.crescentlife.com
این سایت آموزشی دارای اطلاعاتی درباره بهداشت و سلامتی برای مسلمانان از نقطه نظر اسلامی و کشورهای غربی است و دیدگاههای غربیان و دیدگاههای اسلام راجع به بهداشت و سلامتی را با یکدیگر مقایسه کرده است. پیوندهای موجود در سایت نیز عبارتند از: موضوعات خانوادگی، تغذیه و رژیم غذایی، شفا و جهان، معنویت، کتابخانه، لینکها.

http://www.islam-online.net
این سایت، یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های اسلامی است که عمده شهرت خود را از بخش خبر و تفسیر خبر آن، به ویژه اخبار خاورمیانه، فلسطین و رژیم صهیونیستی به دست آورده است. سایر قسمت‌های این سایت نیز دارای اطلاعات مفید و ارزشمندی در زمینه هنر و سرگرمی، علوم و تکنولوژی، مشاوره در امور حج، مشاوره در امور مربوط به فقه، و بانک اسلامی است. در ستون مربوط به «اسلام»، با کلیک کردن بر روی هر کدام از لینک‌هایِ پرسش درباره اسلام، قرآن، تازه مسلمانان، حدیث و سنت، حج، عید فطر، رمضان و غیره، می‌توان به مطالب و نکات خواندنی درباره موضوعات فوق دست یافت. گروه‌های خبری، تالارهای بحث و گفت‌وگو، گفت‌وگوی زنده، و نیز کارت‌های تبریک الکترونیک از دیگر امکانات سایت به شمار می رود.

http://www.muslimschool.com
از آنجایی‌ که‌ برخی‌ از مسلمانان‌ در کشورهای‌ غربی‌ برای‌ تربیت‌ اسلامی‌ فرزندان‌ خویش‌ مجبورند کودکان‌ خود را در خانه‌ آموزش‌ دهند و برای‌ آموزش‌ از این‌ طریق‌ نیاز به‌ منابع‌ و اطلاعاتی‌ دارند، سایت‌ فوق‌ به‌ منظور برآوردن‌ نیازهای‌ اطلاعاتی‌ و منابع‌ اطلاع‌رسانی‌ چنین‌ خانواده‌هایی‌ راه‌اندازی‌ شده‌ تا مسلمانان‌ بتوانند در اقصی‌ نقاط‌ دنیا با خیال‌ آسوده‌ به‌ آموزش‌ کودکان‌ خود بپردازند. در این‌ سایت‌ اطلاعاتی‌ درباره‌ مرجع‌ مطالعات‌ خانگی‌، معرفی‌ مدارس‌ اسلامی‌ تمام‌وقت‌ و منابع‌ تدریس‌ برای‌ غیرمسلمانان‌ ارائه‌ شده‌ است‌. نحوه‌ اطلاع‌ سایت‌ بدین‌ ترتیب‌ است‌ که‌ منابع‌ موجود بر روی‌ اینترنت‌ را برای‌ آموزش‌ کودکان‌ نظیر سایت‌ شبکه‌های‌ تلویزیونی‌ آموزشی‌ یا نرم‌افزارهایی‌ برای‌ آموزش‌ فرزندان‌ در منزل‌ را معرفی‌ می‌کند و با دراختیارگذاشتن‌ اطلاعاتی‌ از این‌ قبیل‌، والدین‌ را در امر تربیت‌ و پرورش‌ اسلامی‌ یاری‌ می‌رساند

http://al-usrah.net
آدرس‌ فوق‌ متعلق‌ به‌ شبکه‌ خانواده‌ مسلمان‌ است‌ و در آن‌ اطلاعات‌ و خواندنی‌های‌ متنوعی‌ برای‌ خانواده‌های‌ مسلمان‌ وجود دارد که‌ عبارتند از: مقالات‌ اسلامی‌: کسب‌ اطلاعات‌ بیشتر، تبادل‌نظر با سایر مسلمانان‌، برنامه‌ها و پیشرفت‌ها و ازدواج‌ بین‌ مسلمانان‌. در بخش‌ مقالات‌ زیادی‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ با موضوع‌: هنر و انسان‌دوستی‌، عقاید و نظرات‌، کشورها و مناطق‌، آموزش‌ و پرورش‌، غذا، دستور آشپزی‌، مقالاتی‌ برای‌ تازه‌ مسلمانان‌، مقالاتی‌ برای‌ غیرمسلمانان‌، بهداشت‌ و سلامت‌، خانه‌ و خانواده‌، کار و اشتغال‌، قانون‌ دولت‌، مالی‌ و اقتصادی‌، علم‌ و فناوری‌، جامعه‌ و فرهنگ‌، سفر و سرگرمی‌ برای‌ استفاده‌ خوانندگان‌ قرار دارد. در بخش‌ تبادل‌نظر با سایر مسلمانان‌ نیز می‌توان‌ با عضویت‌ در سایت‌ و کسب‌ ID و ملحق‌شدن‌ به‌ Newsletter سایت‌، ضمن‌ استفاده‌ از نظرات‌ دیگران‌، عقاید خود را نیز به‌ اطلاع‌ سایرین‌ رساند. علاوه‌ بر این‌ عضویت‌ در سایت‌، مزیت‌های‌ دیگری‌ همچون‌ استفاده‌ از برنامه‌های‌ رایگان‌ سایت‌ را به‌ همراه‌ دارد.

http://www.al-montada.com
وب سایت مزبور، در واقع پایگاه اینترنتی تالار حسینی فرهنگ اسلامی است. لینک‌های اصلی سایت به زبان عربی، شامل عناوین ذیل است: فی ریاض القران ( در کشف عجایب قرآن و اخبار قرائت ، حفظ ، احکام تلاوت و آداب خواندن قران )، الثقافه الحسینیه ( شامل مجموعه کثیری از مجالس و مراثی حسینی ) ، المحاضرات الاسلامیه ( محاضرات و بحثهای عقیدتی از زبان علمای اعلام در مناسبت های مختلف )، مراه الکتب ( شامل کتب منتشره مهم و کراسات اسلامی با شرح مختصری از کتاب و اهم فصول و کیفیت مطالب کتاب) ، المجله الثقافیه ( مجله اخباری ، عقیدتی ، تاریخی ، فقهی ، اسلامی ، تصور کل اسبوعین و تنشر عبر شبکه الانترنت فقط) ، المکتبه اسلامیه ( وققه مع مختارات من عیون الکتب اسلامیه ، نتوقف فیها عند کل کتاب لنغرض متنه الکامل ) ، رکن الشباب ( یهتم رکن اشباب بمایحتاجه الشاب لمل اوقات فراغ بالمعلومات المفید و الهادفه ) و رسائل ورود ( باب مفتوح لمن یخطرله سوال فی شتی الامور اسلامیه و ستعرض الاسئله علی الساده العلما للاجابه علیها) علاوه بر مطالب مذکور، در این سایت به مناسبت شهادت فاطمه زهرا(س)، مطلبی با عنوان «نعزی صاحب العصر و الزمان» نیز گنجانده شده است.

http://www.answering-ansar.org/
سایت‌ فوق‌ که‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ است‌، در واقع‌ توسط‌ تعدادی‌ از افراد از سرتاسر جهان‌ به‌صورت‌ داوطلبانه‌ راه‌اندازی‌ شده‌ و هدف‌ از راه‌اندازی‌ آن‌ نیز خنثی‌کردن‌ تبلیغات‌ علیه‌ وهابیسم‌ بیان‌ شده‌ است‌. صاحبان‌ سایت‌ به‌ سؤالات‌ مختلف‌ افراد در موضوعات‌ گوناگون‌ عقیدتی‌، مذهبی‌ و… که‌ از طریق‌ پست‌ الکترونیک‌ ارسال‌ می‌شود، پاسخ‌ می‌دهند. علاوه‌ بر پرسش‌ و پاسخ‌، مطالب‌ گوناگون‌ دیگری‌ نیز درباره‌ وهابیت‌، امامت‌، ریشه‌های‌ شیعه‌، خلیفه‌الله در شیعه‌ و… قرار دارد.

http://www.al-islam.org/organizations/aalimnetwork/
شبکه اهل‌البیت عالم، یکی از لیست‌های پستی اسلامی است که سؤالات مطرح شده مسلمانان از علمای اسلامی درباره اسلام را در خود جای داده است.این سایت سؤالات مربوط را در سه ‌دسته‌بندی مختلف موضوع، زمان، میانجیگری گردآوری و تنظیم کرده است. به عنوان مثال، در طبقه‌بندی موضوعی، پرسش و پاسخ‌هایی درباره رساله انگلیسی امام خمینی(ره)، اهل‌الکتاب، جنبش احمدیه، قرآن، روز عاشورا، اعمال روز بعثت، سندیت و اعتبار احادیث، آیت‌الله امام خمینی(ره)، باب، بنی اسرائیل، بانکداری و امور مالی، معتقدین به تحلیف قرآن، بسم‌الله، کتاب‌های اهل‌البیت(ع)، و ده‌ها موضوع اسلامی دیگر وجود دارد که با کلیک کردن بر روی هر موضوع، می‌توان پرسش و پاسخ‌های مطرح شده درخصوص موضوع مربوطه را مطالعه کرد.

http://www.nima-ny.org
سایت‌ فوق‌ به‌ مؤسسه‌ جدید بین‌المللی‌ مسلمانان‌ تعلق‌ دارد که‌ به‌منظور بازشناسایی‌ هویت‌ مسلمانان‌ از طریق‌ آموزش‌ و پشتیبانی‌ و تقویت‌ از آموزش‌های‌ اصیل‌ اسلامی‌ ایجاد شده‌ است‌. علاوه‌ بر این‌، در سایت‌ مقالاتی‌ از اندیشمندان‌ اسلامی‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ آمده‌ است‌.

http://www.iqra.org
بنیاد بین‌المللی‌ آموزشی‌ اقراء دارای‌ سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ است‌ که‌ به‌طور کلی‌ به‌ پنج‌ بخش‌ کلی‌ با عنوان‌ درباره‌ بنیاد اقراء، مرکز خرید اقراء، اخبار بنیاد اقراء، مدرسه‌ اقراء و اشتراک‌ در اقراء تقسیم‌ می‌شود که‌ از این‌ میان‌ مرکز خرید اقراء و مدرسه‌ اقراء اهمیت‌ خاصی‌ دارند. در مرکز خرید اقراء، انواع‌ محصولات‌ فرهنگی‌ شامل‌ کتاب‌، سی‌دی‌، نوارهای‌ ویدئویی‌ و نرم‌افزارهای‌ اسلامی‌ به‌فروش‌ می‌رسد که‌ در قسمت‌ کتاب‌ آن‌، کتاب‌های‌ متعددی‌ در حوزه‌ مطالعات‌ آفریقایی‌ ـ امریکایی‌، تاریخ‌ و زندگینامه‌، قرآن‌ مجید، کتاب‌های‌ کودکان‌، ایدئولوژی‌ و مدرنیته‌، دین‌ قیاسی‌، مطالعات‌ خانه‌ و زن‌، فلسفه‌، فقه‌، سیاست‌ و اقتصاد، مطالعات‌ قرآنی‌، حدیث‌ و سوره‌ و موضوعات‌ کلی‌ ارائه‌ می‌شود. در بخش‌ مدرسه‌ اقراء نیز قسمت‌هایی‌ مانند: مطالعات‌ اخلاقی‌، مطالعات‌ عقیدی‌ و فقهی‌، مطالعات‌ قرآنی‌، مطالعات‌ سیرتی‌، مطالعات‌ اسلام‌ اجتماعی‌، مطالعات‌ عربی‌، راهنمای‌ منابع‌ و طرح‌های‌ درسی‌ قراردارد که‌ از طریق‌ آن‌ می‌توان‌ از مطالعات‌ صورت‌ گرفته‌ در هر یک‌ از این‌ حوزه‌ها مطلع‌ شد.

http://www.iqrainstitute.com
سایت فوق‌ متعلق‌ به‌ مؤسسه‌ اقرا در بیروت‌ بوده و هدف از تاسیس آن اشاعه‌ فرهنگ‌ اسلامی‌ و آموزش‌ نسل‌ جوان‌ برای‌ آینده‌ اسلام‌ عنوان‌ شده‌ است‌. عمده‌ فعالیت‌های‌ این‌ مؤسسه‌، برگزاری‌ کلاس‌های‌ آموزشی‌ نظیر آموزش‌ زبان‌ عربی‌ است‌ و افراد علاقمند می‌توانند از طریق‌ سایت‌ به‌طور آنلاین‌ ثبت‌نام‌ و در کلاس‌ها شرکت‌ کنند. علاوه‌ بر آموزش‌ زبان‌ عربی‌، کلاس‌های‌ دیگری‌ چون‌ قرآن‌، حدیث‌، علوم‌ اسلامی‌ نیز در موسسه فوق تشکیل می‌شود

http://www.abunour.net
بنیاد خیریه‌ اسلامی‌ ابونور از جمله‌ سایت‌هایی‌ است‌ که‌ به‌منظور ارائه‌ کمک‌های‌ انسان‌دوستانه‌ به‌ مسلمانان‌ جهان‌ راه‌اندازی‌ شده‌ است‌. در این‌ سایت‌ که‌ تحت‌ رهبری‌ مفتی‌ اعظم‌ سوریه‌، شیخ‌ احمد کوفترا قرار دارد، خلاصه‌ای‌ از اهداف‌ و فعالیت‌های‌ این‌ بنیاد خیریه‌ در احداث‌ مدارس‌ علوم‌ اسلامی‌ و همین‌طور برنامه‌های‌ آتی‌ بنیاد آمده‌ است‌. علاوه‌ بر این‌، بخش‌های‌ مختلف‌ بنیاد خیریه‌، دوره‌های‌ آموزش‌ اسلامی‌، تدریس زبان‌، طول‌ مدت‌ آموزش‌، شرایط‌ آموزش‌ زبان‌ عربی‌ برای‌ دانش‌آموزان‌ غیرعربی‌ و همچنین‌ اطلاعات‌ در این‌ خصوص‌ برای‌ آگاهی‌ دانشجویان‌ نیز در آن‌ وجود دارد.

http://www.aicp.org/
http://www.itf.org.ir/
نشانی‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ بنیاد اندیشه‌ اسلامی‌ است‌ که‌ توسط‌ جمعی‌ از دوستداران‌ خدمت‌ به‌ فرهنگ‌ و هنر اسلامی‌ و ایرانی‌ تأسیس‌ شده‌ و از سال‌ ۱۳۶۳ با انتشار مجله‌هایی‌ به‌ زبان‌های‌ مختلف‌ و در سطوح‌ متفاوت‌، تلاش‌ خود را برای‌ شناساندن‌ فرهنگ‌ اصیل‌ اسلامی‌ و نیز معرفی‌ وجوه‌ مختلف‌ تمدن‌ ایرانی‌ به‌ کار بسته‌ است‌. از طریق‌ سایت‌ این‌ بنیاد می‌توانید به‌ محتویات‌ و مطالب‌ خواندنی‌ نشریاتی‌ چون‌ والفجر، رمضان‌، امام‌ مهدی‌، محجبه‌، الوحده‌، نور، لومساژ که‌ به‌ زبان‌هایی‌ غیر از زبان‌ فارسی‌ است‌، دست‌ یابید. البته‌ سایت‌ اندیشه‌ اسلامی‌ به‌ سه‌ زبان‌ فارسی‌، عربی‌ و انگلیسی‌ دارای‌ بخش‌های‌ دیگری‌ چون‌ درباره‌ بنیاد، مقالات‌، انتشارات‌ است‌.

http://www.baqiyatullah.com
موسسه اسلامی بقیه الله ، یک موسسه اسلامی است که هدف آن گسترش دستورات ناب محمدی (ص) و انتشار ایدئولوژی اسلام واقعی در میان مردم است. ذکر این نکته ضروری است که این موسسه توسط شهید علی کرمانی در پاکستان تاسیس شده است . اطلاعاتی که در سایت موجود می باشد شامل سمینارها، مجالس ، نوحه خوانی ، قصیده ، نات ، کتابخانه نوارکاست و برنامه سمینارهای آتی است. بخش اصلی اطلاعات این سایت در لینک سمینارهاست که در صفحه مخصوص سمینارها ، امکان گوش دادن به صورت آنلاین و همینطور بارگذاری در کامپیوتر وجود دارد. البته عنوان این سمینارها نیز شامل موارد ذیل است: انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی (ره) ، دنیای اسلام از منظر امام خمینی (ره) ، اسلام از دیدگاه امام خمینی (ره)، پنج سخنرانی درباره هفته وحدت ، اسلام و سکولاریسم ، کربلا، فلسفه انگیزه کربلا و فلسفه قیام امام حسین (ع). یادآوری این مطلب ضروری است که در بخش مجالس نیز سخنرانیهایی با عنوان شناخت حسینیت و فلسفه رهبری وجود دارد که از آن می توان به صورت آنلاین و بارگذاری در کامپیوتر استفاده کرد.

http://www.imamsadeq.com
این سایت پایگاه اطلاع رسانی موسسه امام صادق (ع ) است و به زبان عربی دارای لینکهای اصلی با عناوین ادب ، حدیث، تفسیر، فقه و اصول، الملل و النحل ،‌ سیره و تاریخ ، فلسفه و کلام و عقاید ، رجال و الداژرایه والتراجم است. علاوه بر این، با عضویت در سایت، می توان از انتشارات این موسسه نظیر الاذن تشریعاً و فصولاً، الجمع بین الصلاتین،‌الاقطار فی السفر، السجو الارض ، القصر فی السفر، متعه الحج ،‌المسلمه جزئیت ها و الجهربها، القبض بین البدعه و السنه استفاده کرد. از دیگر امکانات جالب سایت ، جستجو در هر یک از لینکهای اصلی است.

http://www.muslimsonline.com/jobs/
در این سایت نیز مسلمانان به کمک برادران دینی خود شتافته و با ایجاد سایتی برای مسلمانان جویای کار در صدد هستند بخشی از مشکلات مسلمانان را در یافتن شغل برآورده سازند و بخشهایی با نام منابع کاری، جویندگان کار و بانک رزومه در آن به چشم می‌خورد.

http://www.cyberistan.org/islamic/index.htm
این سایت حاوی اطلاعاتی درباره تمدن اسلامی قبل از دوران رنسانس است و کتب، CD و مقالات مربوط به این موضوع را به بینندگان سایت معرفی می‌نماید. تمدن اسلامی، یاجوج و ماجوج، تاریخ اسلامی، مسلمانان در شبه قاره هند، قرآن کریم: مفهوم و پیام، عنوان کتابهای الکترونیکی است که امکان خرید CD آن نیز وجود دارد. علم و تکنولوژی، نشانه‌هایی از تمدن اسلامی، اسلام در سرزمین اندلس، آمریکا، قرآن، حضرت محمد(ص)، مسلمانان و صنایع نفتی.

http://www.wefound.org
سایت فوق مربوط به یک موسسه اسلامی غیرانتفاعی است که در برگزاری دوره‌های آموزشی اسلامی با اعطای مدرک دانشگاهی فعالیت می‌کند. و در آن اطلاعات کامل تاریخچه موسسه، شهریه و نحوه ثبت نام در کلاسها، دوره‌های آموزشی، مدلهای آموزشی و سایر اطلاعات مورد نیاز برای مخاطبان سایت آمده است.

http://www.islamist.org/
بنیاد آموزش اسلامی یک سازمان آموزشی غیرانتفاعی جهت مدیریت متخصصان مسلمان است. این موسسه با برگزاری سمینارهای تخصصی جهت اساتید دانشگاهی به امر تربیت نیروهای متخصص اسلامی می‌پردازد. و در وب سایت خود ضمن اطلاع‌رسانی اطلاعات ارزشمندی همچون مقالات و مجلات تخصصی قرار داده است.

http://www.ahlulbaitonline.com
این سایت در واقع وب ‌سایت «دانشگاه جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام» است که در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی ارائه شده است. این دانشگاه، اولین دانشگاه اسلامی است که دانشجویان می‌توانند دروس خود را از طریق شبکه اینترنت فرا گیرند. در سایت مزبور اطلاعات لازم در خصوص شرایط و نحوه ثبت‌نام دانشجویان در این دانشگاه، و اخذ دروس مربوطه آورده شده است. علاوه بر این، سایت دارای بخش‌های مخصوص طلاب، تابلوی اعلانات، عضویت در قسمت کتاب‌های الکترونیکی و مواد امتحانی در کلیه علوم اسلامی است. ذکر این نکته ضروری است که صفحات اصلی این سایت، به زبان عربی است و تنها صفحه معرفی، به زبان فارسی و انگلیسی ارائه شده است.

http://www.aalulbayt.org
امتیاز پایگاه «مرکز جهانی اطلاع رسانی آل‌البیت» به دیگر پایگاه‌های اسلامی، ارائه خدمات ذیل است: ۱. ایجاد امکان ارتباط با علمای برجسته قم؛ ۲. پاسخگویی به سؤالات دینی و شبهات اعتقادی، ۳. ارائه یک بانک بزرگ اطلاعاتی شامل چندین هزار سؤال و جواب دینی؛ ۴. کتابخانه تخصصی مباحث اخلاقی بین شیعیان و اهل‌سنت. از جمله لینک‌های اصلی این سایت عبارت است از: قرآن، عترت، شیعه، مراجع و علما، خاور شناسان، اجتماعی ، کتابخانه، بانک صوتی، استفتاء از مراجع، دفاع از حریم تشیع، و تالار همایش. مطالبی درباره سیره و سخنان معصومین(ع) وعکس‌های عتبات‌ عالیات استفاده، و از زندگی مراجع و علمای شیعه دیگر محتویات این سایت را تشکیل می دهد. تازه‌های این سایت نیز عبارتند از: کتابخانه نهج‌البلاغه، مشتمل بر متن و ترجمه وشرح نهج‌البلاغه؛ «مطهر»، مشتمل بر تعداد زیادی از کتب متفکر شهید استاد مطهری؛ بانک صوتی، شامل سخنرانی‌های در موضوعات مختلف، مداحی ومرثیه، گلچینی از زیباترین مراثی، دعای کمیل وتوسل و زیارت عاشورا با صدای آهنگران، و نیز فهرست مراکز تحقیقاتی در قم. این سایت به هشت زبان عربی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اردو، روسی، اندونزی و تایلندی، ارائه شده است. در کتابخانه این سایت نیز، ۲۳ عنوان مجله، فصلنامه، ماهنامه و۲۱ شماره مجله در زمینه‌های عقیدتی فرهنگی، تاریخی اجتماعی وجود دارد.یکی از جالب‌ترین نکات این سایت،آموزش قرآن کریم طی ۱۰ جلسه و نیز تلاوت، ترجمه و تفسیر حافظان قرآن کریم، کتب‌، مقالات و مجلات مفید است

http://www.qomnet.net/
وب سایت مجمع طلاب و فضلای قمی حوزه علمیه قم از بخشهای متعددی چون اخبار حوزه، بیانیه‌ها، همایش محدث قمی، کانون نویسندگان، سیمای دانشوران، انتشارات، کتب در دست تحقیق، مقالات و پایان‌نامه‌ها تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

InstagramTelegramBehanceEmailYoutube