به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استبصار،  «صالح محمد» یکی از پژوهشگران معروف جهان اسلام و نماینده حسینیه رسول اعظم(ص) در نیجریه که برای شرکت در دهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» به کربلای معلی سفر کرده است اظهار داشت: این همایش فرصت بزرگی است تا فرهنگ اهل‌بیت(ع) را از این مکان نورانی توسط این تعداد از مومنان و کسانی که به قدر و منزلت ایشان آگاهند را به جهان منتشر نماییم.

وی افزود: ما در حسینیه رسول اعظم(ص) به نشر فکر و فرهنگ اهل‌بیت(ع) می‌پردازیم و در این همایش شرکت کردیم تا با فعالیت‌های دیگر برادران شیعه و نقطه نظرات آنان آشنا شویم.

صالح محمد ادامه داد: برگزاری اینگونه همایش‌ها ملت‌های مسلمان جهان را به هم نزدیکتر می‌نماید و هنگامی‌که مبلغان و پژوهشگران در نزدیکی هم و با منطقی صحیح و با حضور نمایندگان دیگر مذاهب اسلامی به مطرح کردن موضوعات مختلف بویژه امام حسین(ع) می‌پردازند، به آشنایی بیشتر مردم به اهل‌بیت عصمت و طهارت و مذهب تشیع تاثیر مثبتی می‌گذارد.

وی در پایان گفت: وهابیت درخصوص افزایش تعداد شیعیان در نیجریه می‌گویند که مذهب تشیع همچون سرعت موشک در حال انتشار است و با اقدامات آنان و مصرف کردن هزینه های مالی زیاد در راستای متوقف کردن این انتشار، تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده اند، و برگزاری این‌گونه همایش‌ها در گسترش اقدامات و نشر مقالات و پژوهش‌ها به دورترین نقاط جهان تاثیر مثبتی دارد.

گفتنی است دهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» با شعار «امام حسین(ع)، بهترین هدایت کننده» به همت آستان مقدس امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) همزمان با ایام ولادت امام حسین، حضرت عباس و امام سجاد (علیهما السلام) در کربلای معلی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

InstagramTelegramBehanceEmailYoutube