IMAGE634817523779531250به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استبصار، بانوی تازه مسلمان شده بلاروسی گفت: پس از اینکه مسلمان شدم کار هنرپیشگی را کنار گذاشتم و به نوشتن فیلم نامه و نمایش نامه برای کودکان مشغول شدم.
آنا شوت که برای بازدید از مراکز حوزوی و فرهنگی به قم سفر کرده بود، در گفت وگو با فارس در قم با اشاره به اهداف سفرش به کشور جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: من با دعوت سفیر ایران در روسیه به ایران آمدم تا از نزدیک با فعالیت های علمی و دینی مسلمانان ایرانی آشنا شوم.وی افزود: پس از ورودم به ایران از دانشگاه الزهرا، دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت بازدید کردم که در این بازدیدها به تجربه های علمی بسیاری دست یافتم.

بانوی تازه مسلمان بلاروسی به علاقه خود به کشور ایران اشاره و تصریح کرد: در مجله ای با یکی از شیخ های مسلمان آذربایجانی کار می کردم ولی به دلیل اینکه حاضر نشدم در این مجله مطلبی علیه کشور ایران بنویسم، اخراج شدم.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت زندگی زنان ایرانی با زنان بلاروسی غیر قابل مقایسه است، ادامه داد: در کشور ایران زنان می توانند با آرامش درس بخوانند و به اختیار در محیط های اجتماعی کار کنند این در حالی است که زنان بلاروسی به اجبار همسرانشان کار می کنند.

شوت با اشاره به تخصص خود در زمینه های نمایش، سینما، کارگردانی نمایش و هنرپیشگی بیان کرد: پس از اینکه مسلمان شدم کار هنرپیشگی را کنار گذاشتم و به نوشتن فیلم نامه و نمایش نامه برای کودکان مشغول شدم.

وی تصریح کرد: به دلیل وجود افرادی که در کشور روسیه با دین اسلام و کشور ایران مشکل دارند نمی توانم به صورت روشن از دین اسلام در مجله ای که کار می کنم سخن به میان آورم.

عضو جنبش منطقه ای امید اذعان کرد: با توجه به اینکه برای کودکان قلم به دست می گیرم تلاش می کنم با استفاده از مفاهیم اسلامی و بیان احادیث به صورت غیر مستقیم دین اسلام را تبلیغ کنم.

وی با بیان اینکه روحانیت از نظر من جایگاهی خاص دارد عنوان کرد: لباس روحانیت تقدس خاصی را برایم جلوه می کند و به همین دلیل برای کسی که این لباس را برتن دارد احترام خاصی قائل هستم.

شوت به بیان چگونگی مسلمان شدنش پرداخت و افزود: در زمان دانشگاه با دیدگاههای اسلام آشنا شدم و به این موضع پی بردم که اسلام نسبت به همه وجوه زندگی انسان دقت ویژه و برنامه های جامعی دارد.

وی با بیان اینکه «سلام کردن» از زیباترین جلوه های فرهنگ اسلامی است، گفت: حسن خلق از مهم ترین و تاثیرگذارترین ویژگیهای مسلمانان است.

مولف نخستین مجله کودکان مسلمان در مسکو، اسلام را پاسخگوی همه سئوالات ذهن بشر دانست و افزود: همه انسانها به طور طبیعی طرفدار عدل و حقیقت هستند و در واقع اسلام پیام آور عدالت جهانی است.

این نویسنده تازه مسلمان با بیان این اعتقاد که احترام کودکان به بزرگترها یک اصل مهم تربیتی در اسلام محسوب می شود گفت: من به دخترم زندگی توأم با احترام نسبت به بزرگترها را آموزش می دهم.

وی به بیان احساس قلبی خود از سفر به کشور ایران به ویژه زیارت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) پرداخت و گفت: به قدری شگفت زده ام که نمی توانم احساساتم را بیان کنم ولی پس از بازگشت به کشورم احساسم را نسبت به این سفر خواهم نوشت و در یک شبکه اینترنتی اجتماعی منتشر خواهم کرد.

شوت تلفیق اسلام با هنر و هبوط روحانیت به صورت تخصصی در این زمینه را بسیار مطلوب دانست و گفت: فیلم های ایرانی در کشورهایی مانند لبنان و دیگر کشورهای عربی بسیار درخشیده است.

وی از جمله فیلم های ایرانی که در کشورهای عرب نشین از مخاطبان بسیاری برخوردار است را فیلم یوسف پیامبر ذکر و خاطرنشان کرد: فیلم و سینمای ایران توانسته است جایگاه خود را به صورت محتوایی در مجامع بین المللی باز کند.

این تازه مسلمان بلاروسی به وضعیت ایران اشاره و بیان کرد: کشور ایران از رشد کیفی و آبادانی بسیار برخودار است که برایم بسیار قابل توجه بود.

شوت گفت: در بازدیدی که از نمایش استان قم داشتم به این موضع نیز پی بردم جوانان قمی در عرصه نمایش بسیار قدرت مند هستند.

این بانوی نویسنده در دانشگاه فرهنگ و هنر مینسک بلاروس تحصیل کرده و در موسسه انتشاراتی سلام پرس به عنوان سردبیر فعالیت کرده و اکنون نیز در یکی از مجله های مسکو برای کودکان مطلب می نویسد.

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

InstagramTelegramBehanceEmailYoutube