به گزارش بنیاد بین المللی استبصار، کتاب شهید شیرجان (مردی که با ولایت امیرالمومنین علی ع سعادتی جاودانه یافت) عنوان کتابی درباره زندگینامه شهید شیر محمد طاطار(معروف به شیرجان) از شهدای مستبصر ترکمن است که با حمایت و کوشش بنیاد بین المللی استبصار، توسط سرکار خانم طیبه فرد تالیف و آماده گردیده و در قطع رقعی با نود و شش صفحه در شهریور ۱۳۹۵ توسط انتشارات مطیع چاپ شده است.

آنان یافته بودند که تخریب شیرجان ثمری ندارد ، چون مردم منطقه فقط شیرمحمد را نشنیده بودند بلکه به وضوح لمس کرده بودند ، شروع به تطمیع نمودند . وعده می‌دادند که بیا از این راه برگرد .او به شدت تحت فشار قرار گرفته بود . می‌گفت : ((حاضرند برای من همه امکاناتی فراهم کنند ولی من حاضر نیستم از اعتقاداتم صرف نظر کنم .))

تطمیع کارساز نشد ، این بود که تهدید کردند . اما اصلاً برایش اهمیت نداشت. هدفش فراتر از جانش بود . او می‌گفت : (( درختی که باری ندارد هیچکس از شاخه‌های آن آویزان نمی‌شود ، اما یک درختی که بار دارد و میوه دارد ، همه از آن آویزان می‌شوند . باید شأنیت این را پیدا کنید که از شاخه‌هایتان آویزان شوند ، باید آنقدر رشد کنید که شیطان تحملش تمام شود و بیاید شما را از سر راه بردارد.))

آری ، شیرمحمد به آن شأنیت رسید و تاب شیطان صفتان را طاق کرد و تا اینکه او را از سر راه برداشتند .

دانلود

استبصار www.estebsar.ir

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

InstagramTelegramBehanceEmailYoutube