به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استبصار، سیمای فرانسوی شبکه جهانی سحر برای فیلسوف فرانسوی تازه مسلمان، جشن تولد اسلام می گیرد.

“پی یر دورتیگیه” کارشناس با سابقه برنامه های مختلف سیمای فرانسوی که به تازگی اسلام آورده است، در اولین روز ماه مبارک رمضان در برنامه “میان خطوط” این سیما حاضر خواهد شد. در این برنامه که از استودیوی شبکه سحر در پاریس روی آنتن می رود، جشن تولد اسلام برای دورتیگیه که اکنون نام “علیرضا” را برگزیده است، برگزار خواهد شد.

این استاد بازنشسته دانشگاه تولوز فرانسه و تحلیلگر مسائل سیاسی سال ها است در مقاطع مختلف به ایران آمده و علاوه بر حضور در مراسم و سمینارهای گوناگون بین المللی، در برنامه های شبکه سحر به عنوان میهمان شرکت یا کارشناس تلفنی برنامه های بخش فرانسوی این شبکه بوده است.

او در سفر اخیر به ایران و در شهر مقدس مشهد به دین مبین اسلام گرویده‌ و آنگونه که خود اظهار کرده است؛ به همراه خانواده اش از سپیده صبح تا پایان شب سالروز تولد حضرت زهرا(س) در حرم مطهر ثامن الحجج(ع) مشغول زیارت بوده است.

او که دوستان ایرانی اش در معاونت برونمرزی صدا و سیما را موجب هدایت و راهنمایی خود دانسته است، در برنامه “میان خطوط” سیمای فرانسوی شبکه سحر به بحث و بررسی در باره موضوع رشد اسلام خواهی و افزایش شمار مسلمانان بومی فرانسه و کشورهای اروپایی می پردازد.

در استودیوی برنامه “میان خطوط” در طلیعه ماه مبارک رمضان و بهار قرآن، ضمن بررسی این موضوع، جشن تولد اسلام  این فیلسوف هفتاد و شش ساله که در رشته فلسفه غرب تحصیل کرده است نیز برگزار می شود.
“میان خطوط” روزهای یکشنبه هر هفته (ساعت ۰۳:۴۰ بامداد به وقت تهران) از کانال ۱ شبکه سحر پخش می شود و تهیه کنندگی آن را حامد صدیقی عهده دار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

InstagramTelegramBehanceEmailYoutube