یوسف احمدی‌زاده: دنیایم در حرم امام رضا روشن می‌شد

پایگاه اطلاع‌رسانی استبصار– یوسف احمدی‌زاده، مستبصر اهل هرمزگان در گفتگو با استبصار مجالس دینی و آشنایی با کلام اهل‌بیت را زمینه‌ساز استبصار خود عنوان کرد. مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید

اینجانب یوسف احمدی زاده، فرزند ابراهیم متولد ۱/۵/۱۳۶۲ در شهرستان سیریک از توابع استان هرمزگان هستم. خانواده‌ام همگی از اهل تسنن شافعی هستند، ولی من خودم با دختری شیعه ازدواج کردم تا فرزندانم با روش و مرام تشیع بزرگ شوند.

قبل از استبصار چه عقیده‌ای نسبت به تشیع و اهل‌بیت (ع) داشتید؟

زمانی که اهل سنت بودم، حتی نماز هم نمی‌خواندم و عقیده‌ی خاصی نداشتم. ولی وقتی به خدمت سربازی رفتم، راننده یک سرهنگ شدم و او مرا با خودش به مراسم مذهبی می‌برد. هنگامی ‌که اندکی از شیرینی کلام اهل‌بیت را حس کردم، دلباخته ایشان شدم و آرزو کردم که هیچگاه از ایشان دور نشوم. سخنان گهربار اهل‌بیت (ع) انسان را متحول کرده و او را دلداده این مکتب می‌کند.

از شیرینی‌ها و سختی‌های استبصار خود بفرمایید

بزرگ‌ترین سختی آن همین طرد شدن است. الان مردم محل زندگی ما فکر می‌کنند که من دین خود را فروختم و به بنده بدبین هستند. مانند کسی که خیانتی کرده است با من رفتار می‌کنند. درحالی‌که نمی‌دانند من به فرموده قرآن عمل کردم و درباره دینم تحقیق کردم و پیرو خاندان رسول‌الله شدم. هرچند همه این سختی‌ها را انسان وقتی وارد حرم مطهر امام رضا (ع) می‌شود از یاد می‌برد.

من از شهر خودم کوچ کردم و به بشاگرد رفتم. به خاطر اینکه راه امام علی و امام حسین (ع) ارزش دارد. من به مکتب نورانی اهل‌بیت مشرف شدم. وقتی به مشهد الرضا می‌روم مانند این است که تمام دنیا را به من داده باشند و بزرگ‌ترین شیرینی دنیا را به من مرحمت کنند.

توصیه شما به برادران اهل تسنن چیست؟

توصیه می‌کنم که دنبال حقیقت باشید. مطالعه و تحقیق کنید و راه حق را پیدا کنید و در مراسم‌هایی که برای فرزندان رسول‌الله گرفته می‌شود شرکت کنید.

بهترین آرزوی شما چیست؟

من آرزویم این بود که انسان خوبی باشم ولی اسلام را نشناخته بودم. این امام حسین (ع) بود که همه‌چیز را به ما شناساند.

از حال خودتان هنگام تشرف به حرم مطهر امام رضا (ع) برایمان بگویید.

انسان وقتی وارد حرم امام رضا (ع) می‌شود، مانند این است که تمام دنیا را به او داده باشند. دنیای من در حرم روشن می‌شد و حقیقت خودم را در حرم پیدا می‌کردم. آن حس و حال حرم مطهر امام هشتم را اصلاً نمی‌توان توصیف کرد. به سنی‌ها خیلی می‌گفتم به مشهد سفر کنید و حرم را از نزدیک ببینید، خودتان متحول می‌شوید.

چه کتاب‌هایی در زمینه استبصار مطالعه کردید؟

کتاب‌هایی با موضوع فضایل الشیعه در روایات و در کتب اهل تسنن را خوانده‌ام. نهج‌البلاغه و مناظره دو مکتب را مطالعه کردم.

بهترین روش تبلیغ مکتب تشیع را چه می‌دانید؟

فرهنگ و اوصاف شیعه را به اهل تسنن بگوییم. باید توجه داشته باشیم که آن‌ها اصلاً توجیه نیستند و چیزی درباره حقیقت تشیع و اهل‌بیت (ع) نمی‌دانند.

پیرامون حضرت ولی‌عصر (عج) چه می‌دانید؟

هنگامی‌که امام زمان (عج) ظهور می‌کنند، دنیا را از فساد پاک می‌کنند و دگرگون می‌سازند و بشریت را خوشبخت می‌کنند. درحالی ‌که متأسفانه بسیاری از اهل تسنن به این حقیقت باور ندارند! ما وظیفه داریم تا خود را برای ظهور و سربازی آماده کنیم و برای ظهور حضرت بسیار دعا کنیم.

مهم‌ترین علت استبصار شما چه بود؟

مهم‌ترین علت استبصار من، علم و آگاهی پیدا کردن به خط اهل‌بیت (ع) بود که این‌ها حقیقتند و با راه و روش اهل تسنن خیلی متفاوت هستند.

ایرادات مذهب پیشین خود را در چه می‌بینید؟

یکی از ایرادات آن‌ها تعصب ایشان است که مانع می‌شود بسیاری از حقایق را بفهمند و متوجه شوند.

از این که وقت خود را در اختیار ما گذاشتید تشکر می‌کنیم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست