مراسم رونمایی از کتاب درنگ، سرگذشت پنج مستبصر شیعه، در شبکه جهانی ولیعصر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استبصار، در این مراسم آیت الله حسینی قزوینی مدیر موسسه تحقیقاتی ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف با اشاره به فعالیت‌های اخیر پایگاه اطلاع‌رسانی استبصار در شناسایی جذب مستبصرین در ایران گفت:«این مجموعه کسانی را که با تحقیق و استدلال شیعه شده‌اند جذب می‌کند و من بارها گفته‌ام که ما کارخانه شیعه‌سازی نداریم. وظیفه ما تنها اتمام حجت و نشان دادن راه به دیگران است.»

ایشان با نقل خاطره‌ای در زمینه ارزش تشیع آگاهانه گفتند: روزی سه دانشجو پیشم آمدند و گفتند می‌خواهند شیعه شوند. از آن‌ها پرسیدم آیا تحقیق کردید که قصد تغییر مذهب دارید؟ گفتند خیر. دوستانی در دانشگاه داریم که اخلاق خوب آن‌ها باعث گرایش ما به تشیع شده است. به آن‌ها گفتم بروید زیرا این مسیر صحیح نیست.» این افراد بعدا ممکن است یک وهابی یا مسیحی خوش برخورد ببینند و جذب او بشوند. استبصار برای ما به معنای تغییر مذهب آگاهانه است.

در ادامه این مراسم رضا مصطفوی، مدیر انتشارات عهد مانا هدف این انتشارات را انتشار دیدگاه‌ها و افکار مستبصرین عنوان کرد و با اشاره به عنوان کتاب گفت:«ما انسان‌ها نیاز داریم گاهی در زندگی درنگ کنیم و به گذشته و عقایدمان فکر کنیم. ما شیعه هستیم و معرفت داریم ولی معرفت باید عالمانه باشد. باید ببینیم آیا می‌توانیم عقایدمان را به دیگران عرضه کنیم؟ آیا می‌توانیم بگوییم چرا شیعه هستیم و حضرت علی علیه السلام را امیر مومنان می‌دانیم؟»

در ادامه این برنامه دکتر محمد امین سپاهیان، از مستبصرینی که سرگذشت وی در کتاب درنگ آمده است، در گفتگوی تلفنی کوتاهی با شیکه ولیعصر، عامل اصلی استبصار را هدایت الهی و محبت به اهل‌بیت علیهم السلام و سپس تحقیق و پژوهش عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست