به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار،  خانم کاترین شاکدام نویسنده و فعال رسانه ای انگلیسی مسلمان شده که به عراق سفر کرده بود با مجله الروضه الحسینیه وابسته به آستان مقدس حسینی گفت وگو کرد.

وی گرایش خود به اسلام را نتیجه بحث و بررسی چندین ساله توصیف کرد و اظهار داشت که نشر فرهنگ اهل بیت(ع) به ویژه مبانی نهضت حسینی را وظیفه خود می داند.

کاترین شاکدام گفت: من همه تلاش خود را برای بیان چهره واقعی اسلامی به غرب ها بر اساس رسانه های جهان خواهم کرد. تأکید بر سیره امام حسین(ع) و اربعین حسینی بهترین راه برای تبیین چهره اسلام اصیل به شمار می آید.

وی افزود: جهانیان در این صورت متوجه خواهند شد که ظلم و ستمی که پیروان اهل بیت (ع) در طول قرن ها متحمل شده اند، به دلیل پایبندی به اسلام اصیل و ارزش های دین و پایه های دعوت کننده به همزیستی و محبت و تسامح بوده است.

این نویسنده مسلمان درباره تمرکز وی بر نویسندگی درباره امام حسین(ع) و تشیع تصریح کرد: دیدگاه و نگرش یکطرفه ای علیه شیعیان به ویژه در کشورهای غربی وجود دارد بنابراین با نوشتن دراین زمینه به غربی ها نشان می دهم که مذهب شیعه چیست و چگونه با تندروی و تروریسم وحشی مبارزه می کند.

وی اظهار داشت: متاسفانه هنگامی که اسم اسلام می آید مردم از وهابیت و اقدامات آن یاد می کنند و آنها نمی دانند شیعیان با وهابی ها تفاوت دارند و مذهب شیعه بر اساس رهنمودهای ائمه معصوم(ع) و مبانی به حق دین اسلام به ویژه تسامح و عدالت و همزیستی استوار است.

کاترین شاکدام درباره کتاب وی درباره مصیبت های اهل بیت(ع) در کربلا توضیح داد: بسیاری از مردم از کتاب من استقبال کرده اند. من در این کتاب به داستان امام حسین(ع) و سفر ایشان از مکه به کربلا و همچنین اسارت از کربلا به کوفه و سختی های این راه پرداختم.

وی ادامه داد: این کتاب ویژه خوانندگان غیرمسلمان است و طی آن درصدد انتقال چهره واقعی از محرم و اربعین امام حسین(ع) هستم. نهضت حسینی یک نهضت عادلانه بوده و بر این اساس میلیون ها انسان پس از قرن های طولانی از این حادثه به احیای این واقعه می پردازند.

این فعال رسانه ای خاطرنشان ساخت: به نظر می رسد انسان های فراوانی در سراسر جهان به وسیله مقالات و پژوه ها با زبان های مختلف و همچنین رسانه های بین المللی متنوع با سیره امام حسین(ع) و نهضت عادلانه و قیام ایشان علیه ظلم و طاغوت آشنا شده اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی گفت: این فتوا بدون شک علیه تروریست ها صادر شد و عراقی ها با مذهب و قومیت مختلف به دفاع از وطن خود برخواسته و اقدامات غیرانسانی داعش که به دشمن همه جهانیان مبدل شده است را ناکام ساختند.

کاترین شاکدام افزود: محافظت از دین و تلاش برای انتقال واقعیت ها به جهان غرب از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ همانگونه که محکومیت برنامه ریزی شده تروریست ها به شیوه ای که آنها را رسوا کرده و سبب جدایی آنها با مسلمان شود بسیار مهم است.

وی تأکید کرد که این مساله گرچه سختی های فراوانی دارد اما ما باید از نهضت حسینی درس بگیریم چرا که حضرت اباعبدالله(ع) با ۷۲ تن به چنین دستاوردی رسید و هم اکنون ده ها میلیون شیعه وجود دارند که می توانند با الهام از واقعه عاشورا به پیروزی های بزرگی برسند.

این بانوی مسلمان در بخش پایانی مصاحبه درباره سفر خود به عراق اظهار داشت: سلسله گزارش هایی را در روزنامه واشنگتن پست آمریکا منتشر می کنم و در آن به بیان ابعاد انسانی عراقی ها و چگونگی تعامل و خدمت آنان به زائران اباعبدالله الحسین(ع) بدون دریافت کمک از دولت خواهم پرداخت.

ابنا

استبصار www.estebsar.ir

تلگرام t.me/estebsar_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست